Wpis z mikrobloga

Cześć dzisiaj chciałbym się pochwalić swoim małym projektem - poligonem na którym testuje sobie różne nowinki technologiczne. Mianowicie stworzyłem prostą aplikację głównie dla #programista15 która pozwala zwizualizować sobie różnicę w zarobkach między różnymi formami zatrudnienia oraz różnymi stawkami Autorskich Kosztów Uzyskania Przychodu. Zainspirowany tagiem #niedajsieokradac oraz wprowadzeniem #nowylad chciałbym się nią z wami podzielić (gdy pojawią się kalkulatory dla nowego ładu postaram się dodać wyliczenia do symulacji). Projekt znajduje się na githubie i ma otwarte źródła.

Link -> https://krzys1u.github.io/salario/

#programowanie #webdev #react #pracait #kariera #praca #zarobki
  • 15
@s3b4: pisząc skala masz na myśli podatek progresywny? odpuściłem to bo myślałem że mało który programista wybiera taką formę rozliczania ale może to błąd


@krzys1u: tak, dla tych ze średnimi zarobkami i dużymi kosztami to nadal będzie spoko opcja
Dzięki za pomysły i oceny to bardzo pomocne

@boryspo: Wiem, wykres wygląda średnio na mobilce, narazie nie mam pomysłu jak to ugryźć, co do wartości w linku to zajebisty pomysł postaram się to dodać, zmieniłem labelki na Polskie, w przyszłości dodam zmianę języka. Aplikacja jest raczej do zabawy różnymi featurami w reaccie itd więc takie połączenie przyjemnego z pożytecznym bo troche dla rekruterów ale też troche po to żeby wiedzieć która
@krzys1u: Tylko widzisz prawidłowe porównanie to: koszta pracodawcy przy UOP vs netto na fakturze. I suma przez cały rok. I dopiero od tego liczysz podatki. Inaczej porównujesz inne rzeczy. Jak liczysz miesięcznie przy B2B to nie uwzględniasz urlopów, chorobowych etc.. Oczywiście jeśli Twój pracodawca jest w względem Ciebie sprawiedliwy. Często oferują minimalnie mniej przy B2B, ale jak się spojrzy na oferty to mniej więcej zakładają 10.5-11 miesięcy pracy w roku, aby
@slowman: rozumiem o co ci chodzi jednak ja nie mam na celu porównywać kosztów brutto pracodawcy do kosztów na fakturze, aplikacja ma pokazywać ci ile dostaniesz netto jesli bedziesz mieć dane brutto lub kwote na FV.

Dla przykładu aplikacja pokazuje że gdy:
1. Powiesz pracodawcy że chcesz 13k na UoP to dostaniesz X
2. Jeśli powiesz pracodawcy że chcesz 13k na FV to dostaniesz Y

i ty możesz sobie porównać X