Wpis z mikrobloga

@vilas:

Dokładnie, Miras. Można dyskutować nad wysokością czy zasadnością socjalu, ale sprowadzanie sprawy do "z 500+ korzysta tylko patologia" to argument kogoś, u kogo każda z ośmiu gwiazdek symbolizuje jeden punkt IQ. Jaki procent społeczeństwa to patologia? 2-3? Biznesmeni z wykopu, (których znaczna część rodziców zyska na większej progresji, ale chcą się przez chwilę poczuć elitą) totalnie ignorują też demografię. Nie ma tematu. Mamy #!$%@?ą opiekę zdrowotną? No to nie wiem,
  • Odpowiedz
A nazywanie kogoś patologią bo korzysta z programów socjalnych to stary jak świat mechanizm wywyższania się ponad innych


najbardziej rozwala mnie myśl, że 3/4 z tych "wywyższających się", sama faktycznie zyska na wyższej progresji. No, ale ludzie są gotowi zapłacić by poczuć się przez chwilę "elitą" xD
@ediz4:
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: to żona dostaję rentę adekwatną do jej poprzednich zarobków, no chyba że kręciła na składkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a 500+ jest dla patoli, dla ludzi którym się nic nie chce, nie podnoszą swoich kwalifikacji, nie starają się więcej, nic nie robią ze swoim życiem, 500+ jest po to aby ich kupić, i cóż, są tani bo tyle są warci
a jeśli jest chłop co ma
  • Odpowiedz
Trolle pisu w akcji strong


Pamiętaj, mordo! Jak ktoś ma inną opinię niż ty, na pewno został opłacony przez kaczystowski reżim! Jak niedostatecznie mocno lub nie za wszystko co wejdzie j3bie pis - znak, że kryptopisowiec. Ani przez chwilę nie dopuszczaj do siebie innej myśli. Elo.

@deleeshys:
  • Odpowiedz
@eeemil: jak utrzymywali rodzice i nie miałeś innych wydatków
no i mówisz o 2005
wtedy to ja już byłem urzędnikiem i była to już moja trzecia praca
ja na magazynie jak policzę to miałem z 4.5 złotego (liczne nadgodziny, 849 pensji, często byłem np. 8-19 w pracy) i to było po studiach (bo praca w ramach programu "pierwsza praca dla absolwenta" z dofinansowaniem PUP dla "przedsiębiorcy" jako "specjalista do spraw logistyki"
  • Odpowiedz
to prawie 2x tyle ile ja miałem 2 lata wczesniej


@vilas:

Na magazynie, produkcji i w urzędach zawsze słabo płacili.

Więcej się wtedy na budowie zarabiało machając łopatą, no i niższe podatki bo wtedy nagimnne było że ułamek etatu na zleceniu a reszta pod stołem.

Jak trafiłem pierwszą robotę na stanowisku inżynierskim to mi zarobki prawie o połowę spadły, bo pełny etat na UoP.

Był wtedy wybór: kasa u prywaciarza na
  • Odpowiedz
@eeemil: przede wszystkim co trzeba to nie ograniczać świata do IT - co na wykopie jest notoryczne i nie utożsamiać niskich zarobków i korzystania z socjalu z patologią

patologia to polscy pracodawcy
  • Odpowiedz
@vilas:

"Pracodawca praci tak mała jak się da i pracownik nie odchodzi, pracownik pracuje tak mało ile się da i go nie zwalniają"

Ta zasada obowiązuje zarówno w kapitaliźmie jak i socjaliźmie.
Dopóki ludzie nie zaczną się zwalniać ze słabo płatnej pracy, dopóty nie ma potrzeby podnoszenia pensji.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Pieniądze i dary od mopsu, kościoła, urzędu pracy, Caritasu, państwa, organizacje charytatywne, plus pomoc ludzi w postaci oddawania ubrań etc znam sporo takich rodzin są biedni z pozoru bo zależy żeby im żeby tak to wyglądało ale jak tylko przyjdzie oferta pracy z pośredniaka to "panie ja to chory/chora jestem nie mogę tak ciężko pracować"
  • Odpowiedz