Wpis z mikrobloga

że główni beneficjenci programów socjalnych są ludzie pracujący - często na czarno zresztą


@powaznyczlowiek: Dokładnie XDDDD w życiu podatku nie zapłacił, do infrastruktury się nie dołożył, ani ochrony zdrowia, ale łapę po hajs wystawia. Ha tfu
  • Odpowiedz
@Kubens95:
@Lorne:
@OddajButa123:
@KochanekAdmina:
@Szynka12:
@gasu_kurobikari:
@Pantokrator:

Nie przyszło wam do głowy, że taka para, o której mowa w obrazku zrobiła sobie 2 dzieci jak jeszcze byli w dobrej sytuacji finansowej, a żona była zdrowa? Wcześniej to oni dokładali się do budżetu państwa, teraz w jakiś sposób korzystają, chociaż mąż pracuje w 2 miejscach, więc nadal płaci.

Jak ktoś ma skorzystać z pomocy państwa to
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia:

Niech służba zdrowia działa lepiej ale "nie z moich pieniędzy", niech ktoś inny płaci?


:D :D

Ale ty nie rozumiesz, że działa jak działa, bo cały wysiłek poszedł na rozdawnictwo, a jakość tego typu usług i realnej pomocy chorym ludziom padła na pysk?
Więc żonka może i nie wyzdrowieje, ale synek, kto ci tyle doł?

Do tego ludzie chorują też dzięki syfiastemu powietrzu, bo żaden rząd nie raczył nic zrobić
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: Po pierwsze, primo - najwiecej na służbę zdrowia płacą ci, co z niej nie korzystają w ogóle. Po drugie, primo - to moje pieniądze, nadal nie zamierzam się do nich dokładać, jeśli ktoś chce to niech im pomaga, wysyła pieniądze, jeździ na szparagi do Niemiec, whatsoever. I po trzecie, primo, ultimo - jeśli nie będą ludziom zabierać pieniędzy w podatkach, to ludzie będą bogatsi i sami chętnie wesprą ludzi potrzebujących
  • Odpowiedz
Inna sprawa, że wykopki lubią myśleć że 90% kraju to patologia i absolutnie nie dopuszczają faktu, że główni beneficjenci programów socjalnych są ludzie pracujący - często na czarno zresztą, ruchający ich dodatkowo na podatkach xD


@powaznyczlowiek: Jak pracujesz, to płacisz podatki większe niż 500+.
Raczej tylko bardzo mało zarabiający albo nic nie robiący coś z tego mają na plus.
  • Odpowiedz
Racja. Na wykopie NIGDY nie widziałem wpisu, który mówi ,że 500+ to pieniądze dla patusów, nierobów i nizin społecznych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ignacy_Loyola: ale zastanów się trochę nad sobą xDD tak, 500+ jako styl życia to domena patusów, nierobów i nizin społecznych, i tak, takie programy trzeba gnoić. Pracujący, jako że nie mają innej opcji a muszą dokładać do tego syfu, mogą i powinni korzystać z
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek:
Np. 99% wykopków z tagu budownictwo i remont nie ma problemu z zatrudnieniem fachowca na czarno. Dlatego w nosie mam tych hipokrytów z wykopu.
..do 500+ się przypiedralają a sami nie lepsi.
Ja oni kraść ok, jak ich okradać to nie.
ZŁO DZIE JE
  • Odpowiedz
@henk: Fart to może być, gdy jesteś upośledzony umysłowo, masz zespół tourette'a, ale znasz kilku ziomków z pisu, którzy robią cię prezesem spółki skarbu państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) w takim przypadku muszę przyznać racje...
Natomiast można też w młodym wieku ustalić sobie system wartości i zrozumieć np. na przykładzie starszej siostry, która pozbawiona jakichkolwiek pasji, wolała chodzić na imprezy, albo siedzieć dziennie godzinami przed telewizorem, zamiast
  • Odpowiedz