Wpis z mikrobloga

, ale były niższe podatki, nie tylko dochodowe, niższe koszty życia, mniejsza inflacja, warunki do poprawy swojej sytuacji finansowej poprzez rozwój, poszerzanie kompetencji, zarabianie większych pieniędzy


@Jarasznikos: kucystyczne życzeniowe utopie

owszem podatki mamy duże u pracowników - zgoda, to prawda

ale inne podatki w stosunku do EU mamy na poziomie średnim lub niskim

kuce żyją utopią "bo to nie był prawdziwy kapitalizm" "co z tego że wszędzie są podatki ja chce
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Każdy jest panem swojego losu, Jeżeli jęczysz, że tak masz ciężko bo musisz do drugiej pracy chodzić i masz problem z zarobieniem pieniędzy na "chorą" żonę i dwójkę dzieci, to prawdopodobnie coś #!$%@?łeś na pewnym etapie swojego życia
  • Odpowiedz
@Jarasznikos:

uzupełnię
mam wśród przyjaciół i znajomych beneficjentów uradowanych 500+
nikt z nich nie jest patologią, są niepijącym abstytnetami tylko ... instytut naukowy jednemu płacił 2100 netto, nauczycielce szkoła placi 2300, urząd płaci drugiemu 2580 netto, trzeciemu urząd płaci 2650 netto (duże miasta !!)
komuś innemu pracodawca na magazynie w firmie płaci 2400 netto, znam kogoś komu ministerstwo 3400 płaci netto

problem polega na tym że jak jest rodzina np. 2
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: nie, ludzie pracujacy niczego od panstwa nie dostaja xD sprawdzam to od 10 lat, jezeli nie zrobie sobie 4 dzieci to nic mi sie nigdy nie bedzie nalezalo xD z fartem i wyjdz z banki

socjal dostaja rodziny w ktorych jest 2 dzieci i pracuje jeden rodzic za najnizsza krajowa, a to juz jest patologia
ewentualnie robia na czarno i jebia panstwo na hajs
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sweet_acc_pr0sa: oczywiscie że ci się należy - bon relokacyjny, pożyczka i dopłaty na rozpoczęcie działalności, dopłaty unijne przeróżnego rodzaju, ulgi podatkowe zależnie od tego gdzie i jak pracujesz

To, że tak piszesz świadczy tylko o tym, że nie zainteresowałeś się tematem i nie "wyszedłeś poza strefę komfortu" jak to mawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest w #!$%@? dopłat z których można skorzystać, ale korzystają ci którzy wiedzą
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: wszystko co podales nalezy mi sie, jak strace prace xD a nie mam zamiaru tracic pracy a nawet jak ja strace to zaraz zadzwonia do mnie z oferta nowej bo posiadam specjalistyczna wiedze w waskim zakresie xD

moja zona nawet zwrotu podatku nie dostaje tylko co roku musi doplacic pare zlotych xD

wiec ponowie ludzie pracujacy niczego od panstwa dostac nie moga xD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: tak, nie mozesz brac doplaty na rozpoczecie dzialanosci jezelki nie masz podpisanego kwitu ze straciles prace, a najlepiej jak jest napisae ze byla redukcja etatow z powodu covida, moj brat wczoraj skladal papiery bo stracil prace i uznal ze wezmie dotacje

a czemu pytasz?
  • Odpowiedz
inżynier co sprawdza maszyny i chemiczka co bada próbki substancji czy szkodliwe) i np. suma ich pensji wynosi 4900 netto i mieszkają w centrum wawy i np.


@vilas:

Te 500+ to i tak im zżarła inflacja, i są w tym samym miejscu co przed 500+. A jak czeka ich większy wydatek typu remont, to są nawet w większej dupie bo usługi ostro skoczyły.

Ogarnięty człowiek ma opcje w dużym mieście, więcej
  • Odpowiedz