Wpis z mikrobloga

@vilas: Żaden argument, trzeba było sobie wybrać lepiej płatny zawód/profesje a nie ciągnąć socjal.


@Kubens95: zawód był lepiej płatny póki politycy PO na 10 lat urzędnikom nie zamrozili ustawą wynagrodzeń
w 2008 zdecydowali o zamrożeniu na 10 lat tak zwanej kwoty bazowej
ludzie mieli te same pensje w 2008 i 2019 bo politycy PO tak w 2008 zdecydowali

a poza urzędnikami czy budżetówką - rozwalenie przemysłu spowodowało upadek
IT to
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola:
->Niej miej kasy
->Rób sobie dwójkę dzieci

HA TFU na nieroba nieudacznika bez wyobraźni. Dlaczego mam płacić na takie łajzy? Pracuje to się mądrze, a nie ciężko, dzieciorób bez szkoły nie potrafi utrzymać rodziny i się rozmnaża ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
@vilas:
W IT pracuje sporo automatyków, mechaników MiBM, matematyków, fizyków i chemików.

Programowanie to teraz nieodłączny element każdego kierunku ścisłego.

Poza tym pisałem o robocie w fabryce typu utrzymanie ruchu czy kontrola jakości, w dużych miastach płacą lepiej niż 3k netto.
  • Odpowiedz
@eeemil: u mnie jak studiowałem na przełomie lat 90 i 2000 to rysunek techniczny tuszem na kalce malowaliśmy a wzory pisało się w zeszycie lub liczyło na kalkulatorze
w moim pokoleniu i starszym umiejętności komputerowe to word, excel, ja jeszcze umiem corela photopaint/photoshop
  • Odpowiedz
HA TFU na nieroba nieudacznika bez wyobraźni. Dlaczego mam płacić na takie łajzy? Pracuje to się mądrze, a nie ciężko, dzieciorób bez szkoły nie potrafi utrzymać rodziny i się rozmnaża ja #!$%@?.


@KochanekAdmina: A może zanim żona zachorowała to sobie dobrze dawali radę?
  • Odpowiedz
@eeemil: po za tym że jak ja studiowałem i autocad dopiero raczkował
to na informatyce pokazali nam turbopascala

komputer mało kto w domu miał bo kosztował 3-4 pensje ludzi, to tak jakby dziś komputer kosztował np. 20 tysięcy to mało kto by miał

programy to można było kupić jak się na stadion po pirata pojechało,
internet już się pojawił, taki przez telefon 56kb/s
  • Odpowiedz
@vilas:
W tych latach już się tłukło TurboPascala w liceum i na Polibudzie. Plus Matlab i inne.
W Excelu był VisualBasic który też robił robotę, plus mySQL który do dzis procentuje.

Poza tym inżynier to i tak sięmusi uczyć całe życie i równie dobrze można się nowych rzeczy z programowania uczyć.
  • Odpowiedz
programisci15k też biorą 500+ więc nie rób z logiki #!$%@?


@powaznyczlowiek: Bo jak mnie państwo rucha na każdym kroku to dlaczego mam nie odbierać chociaż małej części swoich pieniędzy?
  • Odpowiedz
@eeemil: na moim wydziale (transportu, kolejnictwo) tego nie było
ja tłukłem układy szynowe, układy torowe, wagony
komputer widziałem tylko w pracowni - autocad 14 pojawił się pod koniec moich studiów
komputera nie było w domu , matka zarabiała 1200-1300 złotych w MON jako cywilny tłumacz (to i tak dobra pensja była bo sama centrala MON a nie jakaś jednostka wojskowa niżej) a komputer kosztował zestaw z 4500
  • Odpowiedz
Inna sprawa, że wykopki lubią myśleć że 90% kraju to patologia i absolutnie nie dopuszczają faktu, że główni beneficjenci programów socjalnych są ludzie pracujący - często na czarno zresztą, ruchający ich dodatkowo na podatkach xD


@powaznyczlowiek: Nie. Głównym programem socjalnym w Polsce jest 500 plus a pobiera je cały przekrój społeczeństwa od bogatego do biednego. A nazywanie kogoś patologią bo korzysta z programów socjalnych to stary jak świat mechanizm wywyższania się
  • Odpowiedz
@eeemil:
no laptop tani to było np. 8000 złotych
a magazynier zarabiał 800 złotych (tyle miałem po studiach, parę lat później, pierwsza praca by w domu pomóc)
inny komp stacjonarny np. za 4 tysiące można było kupić , 5 moich pensji bez jedzenia i niczego
  • Odpowiedz
@vilas:
W latach 90 było drogo, ale po 2000 sprzęt już był na tyle tani że dało się poskładać blaszaka z pracy dorywczej na studiach.
W 2005 zarabiałem 8zł na godzine jako serwisant elektronik i na blaszaka z Duronem starczyło.
  • Odpowiedz