Wpis z mikrobloga

@rrobot: Malinka z HA na osobnym VLANie i wszystko na zigbee. Uwielbiam takich domorosłych speców od IT którzy zielonego pojęcia nie mają o tym jak zabezpieczyć swoją lokalną sieć.
  • Odpowiedz
@rrobot: najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze nikt tak naprawde nie wie po co maja byc te smart home.
Kazdy sobie wyobraza nie wiadomo co, a tak naprawde smarth home sprowadza sie do wlaczenia i wylaczenia zarowki glosem.

Słuchałem ostatnio jakiegoś podcastu o smarthome i tam wyśmiewali oklepane rozwiązania z żarówkami.
Chwalili się tym, ze garaż się zamyka na komendę głosową, i jak wyciąga dwie siatki z zakupami z
  • Odpowiedz
  • 12
@komentator_2020 I takz i nie. Te systemy mogą być bardzo złożone i dają dużo możliwości. Np. zostawiłeś włączone żelazko, czujnik ruchu wychywca, że nikogo nie ma w pokoju, a na podstawie lokalizacji komórki, że wszyscy domownicy wyszli, to system odcina prąd od żelazka. Takich udogodnień może być naprawdę wiele.
  • Odpowiedz
@rrobot: Pitolenie na poziomie "znajoma pielęgniarka mówi, że szczepienia to zło".
Myślisz sobie no no, autorytet. Tylko, że wykształcenie tego autorytetu to technikum pielęgniarskie ukończone 30 lat temu ¯\_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
@yorar: fajny przykład podałeś i w sumie to miałoby sens
Ale prawdę mówiąc wystarczy prosty czujnik w żelazku - są żelazka, które cos takiego maja.
Ja osobiście jestem geekiem i uwielbiam takie pierdółki, ale jak słuchałem programistów zajmujących się smarthome to zdałem sobie sprawę, ze poza kilkoma geekowymi zastosowaniami, na razie nie ma nic konkretnego.
  • Odpowiedz
@yorar: "system" odetnie prad od gniazdka do ktorego podlaczone jest zelazko wylacznie wtedy kiedy masz cala fizyczna instalacje w domu przygotowana z mysla o takich "bajerach"
  • Odpowiedz
@Cointreau: Popieram!

Nie wiem czy kojarzycie, była/jest taka firma polska BleBox, robią rzeczy IoT po WiFi, na początku były naprawdę fajne i innowacyjne oraz miniaturowe (mieściły się łatwo do puszki elektrycznej).

I co zrobili jak im fejm uderzył do
  • Odpowiedz
@Prusti: czlowiek w pewnym momencie bedzie musial sie otoczyc mnostwem mikrofonow i kamer. Dodatkowo komputer dzialajacy 24h - odpowiedzialny za rozpoznawanie mowy, ruchów, rozpoznawanie twarzy, specjalne algorytmy będą sprawdzać czy zaistniała jakaś sytuacja, tylko po to , żeby "uprościć" sobie najłatwiejsze czynności - włączenie światła, otwieranie drzwi czy okien. Dla mnie wciąż trochę przerost formy nad treścią. Na razie nic mnie nie przekonało. A w dodatku i tak pewnego dnia
  • Odpowiedz