Wpis z mikrobloga

Można zrobić godny pochówek bez katolickiego klowna w sukience? Można.

Bronisław Cieślak, ruszył w swoją ostatnią podróż. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się dziś o godz. 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Rodzina zdecydowała się na pożegnanie o charakterze świeckim, bez księdza za to z mistrzem ceremonii.

#katolicyzm #religia #kultura #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1620814726VpVRVUdOgVV79DdrTEAw2g.jpg
  • 187
ateistyczny lgbtowcu.


@dzapanisko: ładnie sprali ci głowę panowie w sukienkach że wiążesz ze sobą te dwie rzeczy xD
Pomijanie połowy pytań jest wymowne i wskazuje że nie jesteś w stanie napisać nic ponad to co usłyszałes z ambony

wyprowadź się do tego "wielkiego i nowoczesnego" ateistycznego świata


@dzapanisko: mieszkam w takim państwie i polecam, polska też jest świeckim państwem gdybyś się zastanawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kłuje w oczy ateistyczne. Wiem wiem, ale na łożu śmierci zapłaczecie i się przelękniecie, wtedy będziecie błagać Boga o wybaczenie, już nie będziecie tacy nowocześni, jak mocz będzie leciał po nogawkach ze strachu. Nie takich ateistycznych kozaków już widziałem, którzy w momencie ciężkiej choroby czy nadchodzącej śmierci, kajali się i błagali Boga o litość.


@dzapanisko: jestes jak zazdrosny syn z przypowieści o synu marnotrawnym. Jeśli jesteś katolikiem to postępuj zgodnie ze
Byłem w swoim życiu na dwóch świeckich pogrzebach, raz z "mistrzem ceremonii" i raz bez. Przy pierwszym towarzyszyło mi poczucie zażenowania, bo rzeczywiście wychodziła z tego dziwaczna proteza religijnej ceremonii. Druga była bardzo ok. Zatwardziałym ateistom polecam więc pogrzeb bez mistrza, a tym, którzy mają swój los po śmierci w nosie - religijny, jako wyraz dobrej woli dla żałobników, bo rzeczywiście przy klasycznym pogrzebie najbardziej czuje się rytuał przejścia, przynajmniej dla mnie.