Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obecnie pracuję dla dużej firmy transportowej w dziale logistyki, planuję zmienić pracę i zacząć jako spedytor międzynarodowy. Miałem już jedną rozmowę rekrutacyjną w której dowiedziałem się o lojalce, UoP z płacą minimalną+reszta z prowizji a praca skupiać ma się na początku tylko na szukaniu klientów na dwóch giełdach, przewoźnika ma szukać ktoś inny - czyli dokładnie odwrotnie do mojego obecnego zajęcia czym jest sprzedawanie ładunków. Firma jest dosyć mała, kilka osób w biurze no i nie mają swoich ciągników. Gość mówił że nie będę zarabiał na minimalnej tylko na prowizji i mogę zarobić 15k/mies.
Następną rozmowę mam w czwartek, tym razem już większa firma, mają własny tabor.

Jak myślicie, warto zaczynać od mniejszej spedycji czy próbować się wbić do większej firmy? Macie jakieś wskazówki o co pytać na rozmowach, na co uważać, czego unikać?

#spedycja #transport #logistyka #praca
  • 7
  • Odpowiedz
Firma jest dosyć mała, kilka osób w biurze no i nie mają swoich ciągników


@MG66: czyli typowe kopiuj wklej jezeli nie maja swoich aut? ja bym sobie darował
  • Odpowiedz
@MG66:
Teraz sprzedajesz ładunki więc użerasz się teoretycznie tylko z firmami transportowymi.

Jako spedytor będziesz musiał najpierw spamować tysiącami maili i telefonów by znaleźć klientów, do tego znaleźć firmę transportową która ten transport zrealizuje w stawce którą może dać klient (a który przeważnie swoją ofertę wysyła do 10 innych spedycji z którymi musisz konkurować by być najtańszy). Jak już się uda, to z każdym problem z obu stron obrywasz Ty bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anox: tak, zapewne właśnie tak by to wyglądało, powiedzieli mi to od razu na rozmowie
@Trique: czyli praca u dystrybutora/procucenta w dziale logistyki lub dyspozytor?
@xspeditor: czytałem na tagach że spedycja to najgorsza dziadownia no ale jednak to się jakoś kręci więc musi przynosić zysk a spedytorów jest dużo i dużo ofert pracy na to stanowisko, wiadomo że niektóre posty trzeba brać z przymrużeniem oka... Zarabiam dobrze jednak nie
  • Odpowiedz