Wpis z mikrobloga

@Mia900: Zawsze ostatnie co by się nie działo ja wynajmuje mieszkanie na 2 piętrze z 4 przez prawie rok było zajebiście cisza i spokój aż w końcu nad głowe wprowadziła się rodzina z kaszojadami bieganie płacz i darcie mordy przez cała rodzinę od godziny 6:45 do 22:00 nawet gdy wychodzą z domu ciszy nie ma bo mają jeszcze dwa zajebiście wielkie psy które szczekają na każdego przelatującego ptaka za oknem xD
@Mia900: mieszkalem na poddaszu i kazdy problem z dechem jest Twoim problemem. Pamietaj o osach bedacych w dachu, upale oraz ewentualnymi przeciekami jak to deweloperka. Ja bym brał 1 piętro lub parter jak nie jest przy ziemi i nie ma ogrodu
@Mia900: na najwyzszym pietrze masz ladne widoki i raczej nikt ci sie nie wlamie do mieszkania przez balkon


W niższym bloku spotkałam się z takim włamaniem właśnie przez balkon z dachu. Ktoś wlazł na dach, spuścił drabinę na balkon i tamtędy wszedł do mieszkania. Nie znam statystyk - może to jakiś promil, ale zapadło mi to w pamięć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mia900: Jak to nowe budownictwo to najwyższe lub drugie.
Najwyższe gdyż największy spokój, czasem ciekawy widok. Jest jakiś powód tego że najwyższe i parter są najdroższe. Parter tylko ze względu na to, że masz taras/ogródek.
Drugie piętro to takie optimum cenowe i lokalizacyjne, nie za wysoko na schody, nie za nisko by przeszkadzał harmider z podwórka.
teraz mieszkam na 4 w bloku bez windy i tragedii nie ma


@Mia900: ja jakoś mieszkam na 4 w bloku i brałbym pierwsze bez głupich pytań na mirko.

docenisz jak będziesz miała coś wnosić, co nie wejdzie do windy.

@hiperchimera: to różowa, pewnie nic takiego jej się w życiu nie przytrafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nemayu na drugie pietro ludzie jeszcze wchodza bez windy i psy dra ryje. Na 3 i 4 ludzie wjezdzaja wylacznie winda a w przypadku awarii windy schody tak nie bolą
@Mia900 parter - zimno, brak prywatności, hałas, brak światła
6 piętro - zimno/ gorąco w zimę / lato. Pająki z dachu wchodzą do mieszkania. Ale przynajmniej cicho i dużo światła
1 piętro ma plusy parteru ale bez jego minusów.
Piętra środkowe - plusy to grzejesz się od sąsiadów minusy to hałas
Sama bym wybrała piętro 5 bo dużo światła, ładny widok, nie ma robali z dachu, ogrzewasz się od sąsiadów.
Mieszkam na ostatnim gdzie jest winda.
Minusy:
latem gorąco od dachu (płaski dach brak pomieszczeń wyżej typu strych, poddasze)
Mimo, że nie mieszkam bezpośrednio przy windzie słychać pracę napędu.
Bezdomni i patologia sypiają (chociaż odkąd zamontowali kamery na ostatnim przenieśli się na półpiętra)
Słychać wetylacje mechaniczną na dachu a gdzie jej nie ma słychać ptaki na dachu ;)
Odpowietrzenie CO.
Plusy:
Widok
Mały przepływ mieszkańców. Na parterze pewnie hardkor jak wszyscy się