Wpis z mikrobloga

Które piętro wybrać w bloku 6 piętrowym?
#mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta

Które piętro wybrać?

  • parter 8.1% (351)
  • 1 14.2% (619)
  • 2 10.6% (461)
  • 3 5.8% (254)
  • 4 3.9% (169)
  • 5 11.0% (478)
  • 6 46.4% (2017)

Oddanych głosów: 4349

  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miedziany_Brodacz: Wiesz, technologia od czasów wielkiej płyty poszła jednak do przodu i teraz nawet przy płaskim stropodachu komfort termiczny na ostatnich piętrach jest spoko. Zobacz sobie zresztą na zdjęciach z jakiegoś drona w mieście jak wygląda dach w nowej deweloperce, a jak w wielkiej płycie.
Z tym grzaniem zimą to też mit, a nawet jeśli, to parę złotych więcej rocznie za komfort akustyczny to jest żadna cena.
  • Odpowiedz
@Wiciu553: Ja się rzuciłem na narożne na ostatnim piętrze w dniu sprzedaży, sąsiad tylko pode mną. Jak dojechałem do biura dewelopera umowę rezerwacyjną podpisać, to mi powiedział przedstawiciel, że wygrałem wyścig o to mieszkanie bo w poprzednim etapie analogiczne zeszło jako pierwsze. xD Minus taki, że czekam na nie już 2 lata, ale w ciągu 2 miesięcy będzie już odbiór. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mia900: ja mam na pierwszym. Pod spodem jakaś kosmetyczka czy coś takiego że cieplutko od dołu ciągnie i nie muszę tak grzać.

Znajomy na na 6 ostatnim i w zimie pizga, latem gorąco i do tego raz mu ciekło z dachu.

Bardziej bym się zastanawiał nad stronami świata.
  • Odpowiedz
@Mia900: Zawsze najlepsze jest przedostatnie piętro. Generalnie im wyżej tym lepiej, ale najwyższa kondygnacja ma dodatkowych kilka istotnych wad (już wspomnieli o tym powyżej).
  • Odpowiedz
@Mia900 na pewno nie parter bo tam kradną. Na pewno nie ostatnie bo gorąco od dachu. I na pewno żadne pomiędzy innymi piętrami bo będą ci hałasować wszyscy dookoła.
I na pewno nie dom, bo budowa, dojazdy i dużo przy tym pracy.
  • Odpowiedz
@Mia900: Zupełnie się nie znam na budownictwie, ale sam wynajmowałem na ostatnim piętrze oraz mam znajomych z mieszkania na ostatnich piętrach. Wszędzie jest ten sam problem - owszem, na górze nikt nie tupie, ale za to strasznie niesie się hałas kroków z mieszkań przylegających. Nie mam pojęcia z czego to wynika, może ostatnie piętro nie jest dociążone niczym i podłoga łatwiej wpada w wibracje. W każdym razie, spokój w mieszkaniu
  • Odpowiedz
Dodatkowo nie chcę wiedzieć ile się idzie na 6 piętro jak winda ma awarię…


@gorbak: na ostatnim piętrze jeszcze taki bonus, że jak w okolicy są gołębie to parapety i balkon będą całe zasrane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz