Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Dbzdur: czasem są sytuacje w firmach że potrzeba od cholery ludzi a klient nie zezwala na powiększenie zespołu tj nie płaci, więc pewnie chcą zatrudnić kogoś kto odciąży zespół a na papierze będzie to stażysta którego potem przedstawi się klientowi żeby go zatrudnił bo spoko ziomek jest, no i przecież juz go znacie.

Z pozycji firmy to ryzykowne bo płacą hajs ze swojego budżetu a klient może i tak powiedzieć elo
@Dbzdur: To nie tylko w IT takie #!$%@? przypadki znajdziesz. Znalazłem niedawno ogłoszenie stażu w branży chemicznej - staż dla studentów bądź dla absolwentów którzy skończyli studia nie dalej jak rok temu. I wiesz co? Minimalne doświadczenie jakie wymagają to 3 lata i perfekcyjna znajomość oprogramowania do modelowania 3D. Co ciekawe, o wymaganym doświadczeniu dowiedziałem się dopiero na rozmowie. Co jeszcze ciekawsze, firma nie ma nic wspólnego z modelowaniem 3D, bo
@Dbzdur: Niektórzy już nie pamiętają, ale jak ja kończyłam studia, to firmy nagminnie zatrudniały "praktykantów" na trzy miesiące bez wynagrodzenia, po czym ich zwalniały i brały następnych i tak w kółko. W końcu zmieniono prawo, żeby ukrócić tę patologię, ale jak widać, niektórym nadal się marzą niewolnicy i co gorsza najczęściej ich znajdują.

Wolny rynek, jak mniemam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)