Wpis z mikrobloga

Kontynuacja tego wpisu:

https://www.wykop.pl/wpis/57300579/czy-vectra-domyslnie-blokuje-dostep-do-ustawien-ro/204171877/#comment-204171877

Technicolor przestawiony w bridge, wifi wyłączone na Technicolorze. Podłączony Archer C7 1750. Skonfigurowana siec.

Prędkość po WiFi na drugim końcu mieszkania :

Technicolor - D - 180Mb\s U - 50-54Mb\s
Archer - D - 40Mb\s U - 46Mb\s

Co jest nie tak z ustawieniami...?

Po kablu internet bez różnicy. W pokoju z urządzeniem internet bez różnicy między oboma urządzeniami.

#siecikomputerowe
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: jest w automacie. Przełącza się na szybszą częstotliwość. Na tym samym Archerze miałem 60Mb\s lekko na drugim końcu mieszkania. Nie uwierzę w to, że Technicolor to dużo lepsze urządzenie.
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Nie, w takim sensie, że idzie ładnie, tak, jak powinno, czyli jakieś 380Mb\s [umowa do 450]
Teraz jest taki cyrk, że siedzę z laptopem i telefonem w sypialni i mam takie huśtawki transferu, że głowa boli. Raz jest 195Mb\s, drugi test - 24 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Upload za każdym razem wzór - 50-54Mb\s [w umowie do 50]

Teraz robię test po WiFi w dużym
  • Odpowiedz
@Zielony34: apka na telefon która sprawdza kanały wifi które są wokół i ustaw swoje wifi na inny kanał. Potem w wireless 2,4ghz ustaw szerokość kanału na maxa i tak samo dla 5ghz. Jak to nic nie da, ustaw by 2,4ghz i 5ghz było oddzielnie i podłącz się do 5ghz i testuj
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Teraz jeszcze zobaczę, czy mi się Archer nie zapali od takiego wysilenia anten... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale właściwie, to się nie dziwię, dlaczego ten Technicolor tak się grzał siejąc WiFi po mieszkaniu. Serio, teraz w opcji bridge z wyłączonym WiFi, jest połowę chłodniejszy.

Mimo to, uważam, że tego Archera stać na więcej. Jednak co innego dom prywatny, co innego blok, gdzie w #!$%@? sieci
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Stacjonarka jest po kablu, więc pomijam. Laptop, oraz konsola i TV są w jednym pomieszczeniu. Tym samym, gdzie Archer. Myślę sobie, żeby tylko telefony wrzucić na 5, a resztę na 2.4. Chyba bedzie to najbardziej optymalne rozwiązanie?
  • Odpowiedz