Wpis z mikrobloga

nie wiedziałem ,że mamy aż tyle gejów w tym kraju .. myślałem że to tylko taka moda na te rurki


@radoskor3: gdyby lewica to była tylko i wyłącznie ideologia gejowska tak jak piszesz to nie byłoby czym się martwić.
w bajkę o "partii z szerokimi skrzydłami dla wszystkich"


@lewoprawo: Przecież platforma to już od 15 lat bawi się w bajkę "jak nie my to ten zły PiS", lub "głosujcie na nas, bo przecież chyba nie jesteście starymi babami, bezrobotnymi patusami i mieszkańcami zadupia na wschodzi Polski, bo oni głosują na PiS". A później zdziwienie, że 15% ¯\_(ツ)_/¯
Ale ta nisza do nich zupełnie nie pasuje


@Stallion45: Do żadnej partii obecnej w sejmie nie pasuje, ale KO jest chyba najbliżej (albo raczej najmniej daleko) tego kierunku. Poza tym mają w swoich szeregach Nowoczesną oraz paru innych liberalnych posłów (np. Jachira).
Nie wiem, czy byłoby to lepsze, ale to co teraz robią, wyraźnie nie działa. Chyba biernie liczą na to, że do 2023 Hołownia się wypali i ich elektorat wróci.
@Pierorzek: Nie przeczę temu, że był znany, ale w polityce dotychczas nie istniał. W polityce w zasadzie wciąż jest nikim, bez żadnej bazy politycznej, doświadczenia, znanych nazwisk w ugrupowaniu. Mimo to przejmuje bez walki tę nazwijmy to prawicową część elektoratu platformy.
@lewoprawo: Jak dla mnie do tego kierunku pasuje choćby Tanajno, który popierał strajki pro choice oraz strajki antycovidowe, ale on pod swoimi postami na fb ma kilka komentów, głównie wyśmiewających hawajską dla każdego. Polactwo to już takie plemię, że dla polepszenia własnej sytuacji palcem nie kiwnie, ale żeby somsiada udupić jest gotowe zrobić wszystko i właśnie dlatego mamy scenę polityczną jaką mamy