Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@marv0oo: dlatego, że w pierwszym przypadku to ona decyduje o sobie - ma do tego prawo, jak każdy człowiek, z uwagi na swoje samoposiadanie.
W drugim przypadku zaś osoba trzecia rozpowszechnia jej wizerunek bez jej zgody czy chociaż wiedzy. To dość podstawowa różnica.
co to za #!$%@? logiki xD skoro pokazywanie się na kamerkach to nie wstyd, to dlaczego udostępnianie tego już tak? xD


@marv0oo: bo to piractwo
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
( ͡ ͜ʖ ͡)
dlatego, że w pierwszym przypadku to ona decyduje o sobie - ma do tego prawo, jak każdy człowiek, z uwagi na swoje samoposiadanie.


@Neater: ale nie ma żadnego wpływu na to kto ją ogląda. Jedyne kryterium dostępu to pieniądze. Więc gdzie tu wstyd w tym drugim wariancie? No chyba, że mówimy o wstydzie za piracenie, to inna para kaloszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Januszowy: pytasz o kwestie legalne, których szczegóły i technikalia nie są mi znane - ale jestem przekonany, że przypadek, o którym mówisz, o tyle się różni, że podpisując kontrakt z wytwórnią telewizyjną przekazali prawa do wizerunku użytego w serialu - co ponownie było ich decyzją

Tymczasem na showupie jest zakaz nagrywania i rozpowszechniania.

Ale to wszystko kwestie legalno-prawne, ja raczej mówiłem o decyzyjności na płaszczyźnie moralnej (czy jakkolwiek życzysz sobie to