Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć lepszy termin szczepienia mimo, że jesteśmy zarejestrowani i nie chcemy ryzykować anulowania wizyty?

1. Pobieramy Postmana
2. Logujemy się na epacjenta
3. Na stronie epacjenta po zalogowaniu wciskamy CTRL+SHIFT+J i przechodzimy do zakładki Network i wyszukujemy zapytanie, które w nazwie ma jakieś losowe znaki (nasze ID) i wyciągamy z zakładki Headers tego zapytania wartość x-csrf-token, cookie i część z :path.
4. W zakładce Preview znajdujemy ID skierowania. Znajduje się w gałęzi prescriptions > id
5. Kopiujemy kod stąd i wklejamy do niego w oznaczonych miejscach wyciągnięte cookie, CSRF, ID skierowania i ID pacjenta.
6. Importujemy kod do Postmana i możemy zapytanie modyfikować w zakładce Body.
7. Wysyłamy zapytanie i otrzymujemy listę najbliższych wizyt.

Jak sparametryzować zapytanie
W kodzie można sparametryzować zapytania o terminy, w dateRange wybieramy zakres godzin (polecam sprawdzać osobno od 00:00-12:00 i 12:00-24:00), zakres dni (tutaj też warto zmieniać i nie dawać do końca czerwca).

ID jednostki terytorialnej wyszukujemy tutaj.

ID województw
Dolnośląskie - 02
Kujawsko-pomorskie - 04
Lubelskie - 06
Lubuskie - 08
Łódzkie - 10
Małopolskie - 12
Mazowieckie - 14
Opolskie - 16
Podkarpackie - 18
Podlaskie - 20
Pomorskie - 22
Śląskie - 24
Świętokrzyskie - 26
Warmińsko-mazurskie - 28
Wielkopolskie - 30
Zachodniopomorskie - 32

W vaccineTypes można usunąć wpisy pomiędzy [], wtedy wyszuka wszystkie szczepionki albo zostawić konkretne, które chcemy.

#szczepionka #szczepienia #koronawirus
teekop - Jak znaleźć lepszy termin szczepienia mimo, że jesteśmy zarejestrowani i nie...

źródło: comment_16201313008PWCLQkr1M12dYeNNSfU4E.jpg

Pobierz
  • 72
@Synu: To znaczy, że nie ma dostępnych terminów, które spełniają warunki, o które wysłałeś zapytanie. Możesz spróbować zmienić godziny, ograniczyć zakres dni albo ewentualnie zmienić szczepionki.

@hmmm_mmm: Tutaj trzeba być szybkim albo użyć innego zapytania, którego nie testowałem (podałem wyżej). Trzeba zaryzykować rezygnację z aktualnego terminu i szybko przerejestrować się na ten znaleziony (w odpowiedzi dostajesz info kiedy jest wizyta i jaką szczepionką) Ważne, żeby przy wypełnianiu formularza ustawić takie
@teekop to chyba się w to nie będę bawić, zwłaszcza że pierwszy raz kombinuję z takim czymś. Tak czy siak dzięki Tobie udało mi się zmienić termin na 10 dni wcześniej niż miałam bez ryzyka wyrejestrowania, dziękuję :)
@teekop: Dzieki :) no taka lipa z terminami. Czy trzeba byc zalogowany na IKP zeby to działało czy bedzie mi chulać jak mnie wyloguje? Bo mysle ze wiecej terminów pojawi sie wieczorem
@Synu: Jak się wylogujesz albo system sam zakończy sesje to bedziesz musial wziąć z zakładki Network nowe CSRF i cookie i przekleić do Postmana, bo będzie krzyczał, że nie jest uwierzytelnione zapytanie.
Czyli w zasadzie jeszcze raz musisz się zalogować.