Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć lepszy termin szczepienia mimo, że jesteśmy zarejestrowani i nie chcemy ryzykować anulowania wizyty?

1. Pobieramy Postmana
2. Logujemy się na epacjenta
3. Na stronie epacjenta po zalogowaniu wciskamy CTRL+SHIFT+J i przechodzimy do zakładki Network i wyszukujemy zapytanie, które w nazwie ma jakieś losowe znaki (nasze ID) i wyciągamy z zakładki Headers tego zapytania wartość x-csrf-token, cookie i część z :path.
4. W zakładce Preview znajdujemy ID skierowania. Znajduje się w gałęzi prescriptions > id
5. Kopiujemy kod stąd i wklejamy do niego w oznaczonych miejscach wyciągnięte cookie, CSRF, ID skierowania i ID pacjenta.
6. Importujemy kod do Postmana i możemy zapytanie modyfikować w zakładce Body.
7. Wysyłamy zapytanie i otrzymujemy listę najbliższych wizyt.

Jak sparametryzować zapytanie
W kodzie można sparametryzować zapytania o terminy, w dateRange wybieramy zakres godzin (polecam sprawdzać osobno od 00:00-12:00 i 12:00-24:00), zakres dni (tutaj też warto zmieniać i nie dawać do końca czerwca).

ID jednostki terytorialnej wyszukujemy tutaj.

ID województw
Dolnośląskie - 02
Kujawsko-pomorskie - 04
Lubelskie - 06
Lubuskie - 08
Łódzkie - 10
Małopolskie - 12
Mazowieckie - 14
Opolskie - 16
Podkarpackie - 18
Podlaskie - 20
Pomorskie - 22
Śląskie - 24
Świętokrzyskie - 26
Warmińsko-mazurskie - 28
Wielkopolskie - 30
Zachodniopomorskie - 32

W vaccineTypes można usunąć wpisy pomiędzy [], wtedy wyszuka wszystkie szczepionki albo zostawić konkretne, które chcemy.

#szczepionka #szczepienia #koronawirus
teekop - Jak znaleźć lepszy termin szczepienia mimo, że jesteśmy zarejestrowani i nie...

źródło: comment_16201313008PWCLQkr1M12dYeNNSfU4E.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@krocionog: @hitherto: Tylko wyszukuje. Można też próbować rezerwować terminy tym zapytaniem, ale nie wiem czy zadziała. Jeżeli masz czyjeś konto to pewnie, że możesz wyszukiwać ręcznie, ale jest to bardziej mozolne niż ustawienie takich zapytań pod X miejsc i godzin i sprawdzanie czy się coś zwolniło.
  • Odpowiedz
Polecam gorąco, bałem się anulować, ale dzięki temu zobaczyłem, że co chwilę są nowe terminy. I z 20 na 10 mi się udało przełożyć
  • Odpowiedz
@Synu: To znaczy, że nie ma dostępnych terminów, które spełniają warunki, o które wysłałeś zapytanie. Możesz spróbować zmienić godziny, ograniczyć zakres dni albo ewentualnie zmienić szczepionki.

@hmmm_mmm: Tutaj trzeba być szybkim albo użyć innego zapytania, którego nie testowałem (podałem wyżej). Trzeba zaryzykować rezygnację z aktualnego terminu i szybko przerejestrować się na ten znaleziony (w odpowiedzi dostajesz info kiedy jest wizyta i jaką szczepionką) Ważne, żeby przy wypełnianiu formularza ustawić takie
  • Odpowiedz
@teekop to chyba się w to nie będę bawić, zwłaszcza że pierwszy raz kombinuję z takim czymś. Tak czy siak dzięki Tobie udało mi się zmienić termin na 10 dni wcześniej niż miałam bez ryzyka wyrejestrowania, dziękuję :)
  • Odpowiedz
@teekop: Dzieki :) no taka lipa z terminami. Czy trzeba byc zalogowany na IKP zeby to działało czy bedzie mi chulać jak mnie wyloguje? Bo mysle ze wiecej terminów pojawi sie wieczorem
  • Odpowiedz
@Synu: Jak się wylogujesz albo system sam zakończy sesje to bedziesz musial wziąć z zakładki Network nowe CSRF i cookie i przekleić do Postmana, bo będzie krzyczał, że nie jest uwierzytelnione zapytanie.
Czyli w zasadzie jeszcze raz musisz się zalogować.
  • Odpowiedz