Wpis z mikrobloga

Mireczki, niedawno stałem się właścicielem Tribana RC520 w rozmiarze L i mam duży problem z komfortem jazdy. Plecy bolą na odcinku lędźwiowym. Próbowałem różnych konfiguracji i nadal nic.

Czy ktoś użytkuje rozmiar L i mógłby sprawdzić rozmiar mostka? Z informacji na stronie Decathlon wynika, że dla rozmiaru L idzie mostek 110mm, ale u mnie jest 120mm:

Nowy mostek Triban: XS, S: 80 mm M: 100 mm. L: 110 mm.XL: 120 mm.


Wydaje mi się, że mostek jest za długi, a pozycja zbyt pochylona.

Czy tylko u mnie fabrycznego siodełka nie da się ustawić na płasko? Sprawdzałem z poziomicą; przez system ząbków do wyboru jest tylko pozycja lekko podniesiona z przodu lub mocniej opuszczona z przodu. Żadna nie jest wygodna.

Czy ktoś reklamował ustawienia przerzutek? Na moje oko po odbiorze nie są wyregulowane i nie wiem czy próbować samemu, czy zwyczajnie to reklamować. Jak na rower za średnią krajową to trochę rozczarowanie.

#wykoptribanclub
  • 8
Wydaje mi się


@prop: jaki masz przekrok/wzrost?

Czy tylko u mnie fabrycznego siodełka nie da się ustawić na płasko?


@prop: coś źle sprawdzasz, bo zakres jest duży, poluzuj śrubę mocniej i spróbuj

Czy ktoś reklamował ustawienia przerzutek?


@prop: jak do nich pójdziesz to ustawią Ci w zależności od pracownika jaki ma zmianę :) ale sam ogarniesz, napisz co dokładnie jest źle?
@prop Mostek powinien być 110, tak jest u mnie, co i tak wydaje mi się, że jest za dużo, mam 184 cm wzrostu. U siebie podniosłem kierownicę do góry i odwróciłem mostek, siodełko prosto i lekko do tyłu. Mam wrażenie, że ogólnie jest lepiej, choć teraz bolą mnie łokcie, wydaje mi się, że jeżdżę na wyprostowanych, stąd ból.