Wpis z mikrobloga

@aegypius: Nieprawda, zapostowałeś wpis z 1998. Masz coś nowszego
https://www.jwz.org/blog/2012/04/why-i-use-safari-instead-of-firefox/

I use a Mac instead of Linux on the desktop for a reason: because I think that the design and consistency that Apple's UI brings is extremely valuable. I don't buy computers based on how fast they are, I buy them based on how easy it is to get things done with them, and Apple is the hands-down winner on this
@kidi1: Sterowniki już są wbudowane w jądro linuksa. Sprawdziłem przed chwilą u siebie GTA III (pop_os 20.10) i gra odpaliła bez żadnych problemów, bez dodatkowego klikania czy klepania w klawiaturę. Może masz jakąś starą dystrybucję?

Największy problem z grami jest kombatybilność z niektórymi antycheatami, wtedy pozostaje maszyna wirtualna i ukrywanie jej, ale to jest niekończąca się zabawa w kotka i myszkę, więc tak średnio.

Większość modów też działa, z popularniejszych niedziałających
Nie wiem czy wiesz, w W10 sterowniki do grafiki instalują się same jeśli istnieją. W GTAIII mogę zagrać nawet bez tych sterowników. Uparłeś się, że nazwałem kliknięcie checkboxa kombinowaniem a okazuje się, że to nic nie daje. Kombinowaniem nazwałem wszystko co trzeba zrobić aby w to zagrać. Rozumiem aktualizowanie sterowników do nowego tytułu, ale żeby na najnowszym Kubuntu z tego roku aktualizować sterowniki dla gry sprzed kilkunastu lat? Żart. Daj znać jak
@klarkia: Rozumiem to, ale ktoś tam wyżej chciał aby pokazać co na W10 można zrobić szybciej. Okazało się, że bardzo dużo. Ja lubię Linuxa i jego podstawowa ideologię darmowego oprogramowania, ale często bywa bezużyteczny i nie da się nim jeszcze całkowicie zastąpić Windowsa. Tu nie chodzi o to, który jest lepszy bo oba systemy maja swoje wady i zalety. Tu chodzi o to, że niektórzy użytkownicy systemu Linux, którym on wystarcza
Słuchawki Bluetooth rozłączają i łącza się ponownie pod Ubuntu i Kubuntu. Na Windows, MacOS, Android i iOS działają normalnie. Czekam na proste rozwiązanie problemu, który nie występuje pod czymkolwiek innym.
@variss: Nie doczekasz się bo komandosi Linuxa sami godzinami nad takimi rzeczami siedzą i jakimś cudem się im to czasem udaje. Nie są w stanie nawet powtórzyć jak to zrobili, ale zrobili i napiszą, że to było proste.
@kidi1: Można wiele niecodziennych rzeczy zrobić szybciej, ale to linuksy idzie oskryptować po swojemu, żeby wszystko szło później robić na autopilocie. To jest to.

Przesiadłem się po wielu próbach zmuszania Windowsa do rzeczy, które są dla mnie wygodne. Do softu, którego nie da się odpalić mam mini wirtualki, ale bezszwowo.

Już gdzieś tu pisałem, że to system od geeków dla geeków. Nawet Linus tłumaczył dlaczego desktopy są takie problematyczne. Ludzie nie
@kidi1: Dokładnie tak będzie. Ostatnio poruszyłem temat pod jednym znaleziskiem to wprawdzie odpowiadali mi jaki to Linux jest świetny, ale żaden mi nie pomógł z problemem.
Ostatnio poruszyłem temat pod jednym znaleziskiem to wprawdzie odpowiadali mi jaki to Linux jest świetny, ale żaden mi nie pomógł z problemem.


@variss: Miałem tak samo. Nikt nie potrafił mi pomóc i wyszło, że ja źle coś robię bo oni to zrobili ślęcząc godzinami, tymczasem na W10 to kilka kliknięć prostych nawet dla laika.
@dafto: No to podziel się jak wykryłeś drukarkę i skaner, jak zainstalowałeś sterowniki bo chciałbym żeby ktoś w końcu udowodnił, że to łatwiejsze i szybsze niż na W10.
@arysto2011:
Ja się pomęczę ze skryptem 20 minut zamiast klikać coś w dwie minuty i od czasu napisania skryptu już zawsze będzie się wykonywał automatycznie bez udziału mojego czasu. Skrypt się zwróci czasowo przez pierwsze 10 użyć a potem będzie tylko wychodził na plus.
Jak masz dużo skryptów na linuxie z których dużo korzystasz codziennie to przez rok masz tyle czasu, że możesz sobie shitpostować na wykopie bez poczucia winy. Na
@arysto2011: kuźwa, żarty żartami ale teraz w robocie muszę mieć styczność z serwerami Windowsowymi.

Nigdy w życiu tak bardzo nie marnowałem czasu jak na te cuda Microsoftu. Nawet jak spałem to mniej czasu marnowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TenTypZez: na windowsie szybciej sie znajduje pomoc na roznych forach tudziez na stronach suportu microsoftu. wszelkie fora linuxiarzy to taka elektroda. jak dlugo sie bawilem linuxem tak zawsze na tych forach jedyne co bylo w nadmiarze to pogarda doswiadczonych w stosunku do tych co w ogole cos z tym linuxem chcieli robic. W windows wszelkie problemy trapiace normalnego uzytkownika maja normalnie opracowane tutoriale ewentualnie istnieje mnostwo for gdzie pomoc sie znajdzie
@muchabzz: 0.o To jestem teraz w szoku. Dla mnie support microsoftu jest najbardziej bezużyteczną rzeczą na świecie. Jakiegokolwiek problemu nie mam, to rozwiązanie brzmi "Nazywam się alan i jestem certyfikowanym pomocnikiem microsoftu. Proszę uruchomić narzędzie rozwiązywania problemów, elo z fartem". Nigdy jeszcze nie rozwiązałem żadnego problemu z ich supportem, w przeciwieństwie do takiego np. Arch wiki, gdzie jest autentycznie wszystko, a społeczność linuxowa aż się sama garnie by pomagać, bo to
@TenTypZez: opisalem moje wspomnienia z prob zdobycia jakichkolwiek informacji , kiedy mialem problemy. W imie jakichs tam zasad postanowilem sobie postawic linuksa. naczytalem si ejakie to piekne jest i zaczalem od ubuntu. potem jeszcze bardziej zachwalana instalacja open susa , ktory to mial byc odpowiedzia na windowsa. Zainstalowany na w miare wypasionym lapku ( w tamtym czasie ) po paru dniach zamulal system straszliwie. otwieral sie pare minut. wszelkie proby szukania
Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi.


@kidi1: mam inne doświadczenia. Na linuchu drukarki sieciowe odpalają bez marudzenia, na windzie zawsze mam problemy.

Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia.


Nie mam tej mychy, ale jeśli producent nie dba o wsparcie swojego sprzętu pod wszystkimi systemami operacyjnymi, to nie jest to wina systemu ¯\_(ツ)_/¯

Szybciej się odpala każdą grę
@TenTypZez: i jeszcze jedno... tak samo ty jak i mnostwo innych linuksiarzy od lat powielacie ten sam , zasadniczy blad myslowy. Dokladnie ten sam , ktory robia , rozni fani rootowania telefonow oceniajacy telefon od strony mozliwosci grzebania w nim. Na forach telefonicznych kwitnie zatem dyskusja o wyzszosci jednego tele nad drugim. W dyskusji bierze udzial 10 kolesi twierdzacych ze telfon firmy x to guwno bo po roocie nie dziala mu
Ja wiem, że stary bait, ale w sumie zadam pytanie - co się robi szybciej na Windowsie? Autentycznie jestem ciekaw, może mnie ktoś oświeci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenTypZez: Ja ostatnio chciałem uruchomić openvpna na linuxie i tak na pierwszym Ubuntu 20 server zainstalowałem, wrzuciłem certyfikat daje komendę aby się połączyło. Dobra biorę starszą wersje desktopową ubuntu (chyba 18) i próbuje wrzucić plik ovpn przez gui i
@TheRealMikz: byc moze . ale nadal twierdze , ze nawet srodowiska graficzne sa robione przez amatorow inzynierow i nie uwzgledniaja ( bo nie moga) solidnych badan konsumenckich. uzywajac linuksa (fakt - pare lat juz temu ) czesto mialem wrazenie ze graficznie i dizajnersko to jest troche chaos
@arysto2011: człowieku, kiedyś napisałem że #!$%@? mnie Linux bo w katalogu w którym chciałem nie dało się kliknąć i utworzyć nowy folder bo nie, to jeden typ mi napisał że hurr durr chcieliby wszystko od razu na tacy, a to trzeba przysiąść, doszkolić się i zrozumieć filozofię systemu xD
Problem polegal na tym, ze ciulowo dzialal pod ubuntu. Na Ubuntu nie bylo dzwieku po podlaczeniu sluchawek, chodzil jak parowoz do czasu dobrania sterownikow NVIDIA. Jednym slowem porazka. Na windowsie dziala od pierwszego boota.


@arysto2011: A bez sterów od grafy pod Win, oczywiście, działał jak rosyjska hipersoniczna rakietotorpeda.