Wpis z mikrobloga

Ech, Mirki i Miruny, czy jest tu jakiś spec lub specka, który pomoże uporać się ze strasznie niestabilnym Wi-Fi? Siedzę nad tym już od kilku tygodni w sumie i naprawdę już nie wiem co robić. Problem jest z Wi-Fi bo na urządzeniach, gdzie wystepują problemy, w momencie podłączenia kablem, wszystko jest okej.

Mam PingPlottery, picrel z niego właśnie jak to wygląda na pingu, te konkretne timeouty i tak rzadko, bywa, że co 2-3 minuty. Umiem odrobinę w sieci (technikum informatyczne XD) więc mogę ogarnąć logi, powiedzieć co zrobiłem. Obecnie chcę postawić router+AP zamiast prostego mesha (Dlinki które mam to umożliwiają), żeby zobaczyć czy będzie różnica.

Z tyłu głowy mam niestety myśl, że te dlinki to gówno straszne i to po prostu jakiś defekt hardware'u (software oczywiście up to date). A słabo by było, bo ciężko mi to byłoby zwrócić po full cenie.

Naprawdę, jeśli rzeczywiście z kimś udałoby się rozwiązać problem dużego jitteru (lecą timeouty co kilka/kilkanaście minut na wifi), przez co nie da się korzystać z aplikacji streamujących bez buforowania, to bym zamówił jakieś jedzonko.

Ogólnie to jestem na Connectboxie tym wolniejszym, DIR1960+DAP1620. Problem występuje na Macbooku jak i Dellu. Na Wi-Fi, na kablu nie. Kanały, MTU, DNS-y - ustawiałem, nic na razie nie pomogło. Logi raczej nic nie pokazują ciekawego.

PS. Support Dlinka odpisał mi, żebym sobie zaktualizował router i jak dalej będzie lipa, to ustawić DNS-y Google'a. No dzięki #!$%@? XD
#upc #siecikomputerowe
#wifi #router
Hayek - Ech, Mirki i Miruny, czy jest tu jakiś spec lub specka, który pomoże uporać s...

źródło: comment_1619783766I2wMjUVRLHA3HZ3f2Fryrj.jpg

Pobierz
  • 18
@Hayek: jakich urządzeń używasz? Skoro to mesh, to muszą ogarniać nie tylko sam ruch sieciowy jak i komunikację między AP. Co prawda MU-MIMO powinno to ogarniać (jeżeli twoje urządzenia tą technologię obsługują) ale przy większej ilości urządzeń/danych być może po prostu zapycha się łącze
@NPC_358034: urządzeń sieciowych? To tak jak napisałem, jest to DIR1960 + DAP1620. Ten pierwszy ponoć obsługuje MU-MIMO. Problemy występują przy jedynie 2-3 urządzeniach, przy bardzo niskim obciążeniu sieci.
@BooB: taa, mesh bez kabla (bo mesh z kablem to chyba sensu by nie miał?). Ciężko mi było przez środek mieszkania kabel poprowadzić niestety. Ale problem jak coś, to występuje na obu urządzeniach, niezależnie do którego jestem aktualnie podłączony.
@Hayek: właśnie mesh z kablem ma największy sens i najlepsze rezultaty :) Generalnie to jest właśnie problem takiego mesha (bez kabla) że robi się tłoczno, bo meshe muszą komunikować się między sobą i rozsyłać sygnał do urządzeń. Ja proponuje nawet na próbę połączyć je wszystkie kablem z głównym routerem i zobaczyć jak będzie wtedy to śmigało :)
@d1sconn3cted: nie wybrałem mesha, ten zestaw ma opcję mesha, ale nie upieram się, że to ma na meshu chodzić. Nie wiem czy przeczytałeś całą moją wypowiedź, chyba niezbyt, tylko sobie przyszedłeś zostawić komentarz, a to nie elektroda ;)
@Hayek: spoko, najważniejsze jest właśnie aby z routera do ap internet był doprowadzony kablem. Generalnie sama idea mesh to stworzenie jednej wielkie sieci wifi z kilku ap i jak najbardziej płynnym przełączeniem się (roamingiem) urządzenia między punktami AP. Przykładowo masz mesha na piętrze i parterze, jesteś z telefonem na parterze, wchodzisz na piętro i mesh ma za zadania płynnie, bez utraty połączenie przełączyć z dolnego AP na górny AP. Jeśli zamiast
@BooB: taak, trochę czytałem i my nie mamy zupełnie potrzeby płynnego roamingu, przez większość czasu jesteśmy podłączeni w tych samych pokojach, gdzie ja mam u siebie router, a współlokatorka ma tego DAP1620. Prędkości są super, no ale ten jitter masakryczny właśnie, ścina mi rozmowy w pracy na Teamsach, jej zajęcia na Zoomie co chwilę (btw. na kablu nie musiałem pingować tak naprawdę nawet, bo grałem sporo na chmurze GeForce Now na
@BooB: i ten kabel to oczywiście no-brainer, ale musiałbym mocno pomyśleć i nagimnastykować się, żeby w tym wynajmowanym mieszkaniu przez przedpokój on szedł w miarę dyskretnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Hayek: a no kumam. Jedynie co możesz pokombinować to ustawić te punkty mesh jak najbliżej siebie, żeby mogły jak najlepiej się komunikować między sobą ¯\_(ツ)_/¯
Generalnie sama idea mesh to stworzenie jednej wielkie sieci wifi z kilku ap i jak najbardziej płynnym przełączeniem się (roamingiem) urządzenia między punktami AP.


@BooB: nie. Ideą mesha jest stworzenie jak sama nazwa wskazuje połączeń każdy z każdym więc AP się bezprzewodowo łączą między sobą ponieważ żaden ap nie ma 48 portów by podłączyć każdego z każdym więc wykorzystują sieć bezprzewodową. Czegoś takiego się nie znajdzie w żadnej sieci korporacyjnej bo
@d1sconn3cted: mówimy tutaj o rozwiązaniach "komercyjnych", gdzie nikt nie ma zamiaru podłączać 48 punktów AP. Mesh ma stworzyć jedną wielką płynnie działającą sieć wifi, taka jest jego idea. To jak będą połączone ze sobą punkty to inna sprawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: co ty w ogóle do mnie gadasz, nie raz już z tobą wchodziłem w dyskusję i wiem że jesteś wielkim przeciwnikiem mesha "komercyjnego", ale w życiu nie widziałeś jak działa u użytkownika domowego tylko wciskasz swoje #!$%@? że trzeba używać sprzętu z najwyższej półki...