Wpis z mikrobloga

@eoneon: a jaki jest sens szvzepienia skoro moe chroni ono w przypadku zarażenia przed zarażaniem innych. A jeżeli nie chroni przed zarażaniem to po co segregacja na zaszczepionych i niezaszczepionych?
jaki jest sens szvzepienia skoro moe chroni ono w przypadku zarażenia przed zarażaniem innych. A jeżeli nie chroni przed zarażaniem to po co segregacja na zaszczepionych i niezaszczepionych?


@Baziok: ale ogranicza ryzyko zakażenia, przyspiesza wyzdrowienie, zmniejsza nasilenie objawów. To wszystko ogranicza transmisję wirusa.
@rybsonk: jak ktoś Ci ogranicza wolność to jest to nie bezpośredni przymus, małymi krokami zabronią Ci zarabiać na życie, bo nie pojedziesz w delegacje czy nie spotkasz się z klientem.

Wiele stanów już zakazało paszportów szczepionkowych.

Sam się zapisałem, ale nie będę płakać jak nie zadzwonią że jest dostępna.
Wiele stanów już zakazało paszportów szczepionkowych.


@j3sion: to akurat o niczym nie świadczy, w USA jest mnóstwo absurdów.

jak ktoś Ci ogranicza wolność to jest to nie bezpośredni przymus, małymi krokami zabronią Ci zarabiać na życie, bo nie pojedziesz w delegacje czy nie spotkasz się z klientem.


@j3sion: możesz pracować zdalnie. W gastronomii też są badania sanepidu (inna sprawa że są niewystarczające) i to jest dla ciebie coś złego?
@rybsonk: w gastronomi możesz pracować z HIV czy nie będąc zaszczepiony na Odrę która jest dużo groźniejsza od covidu. Zmuszanie dorosłych ludzi do szczepienia na przeziębienie to zamordyzm pierwszego stopnia.

Ograniczanie jakichkolwiek praw wpisuje się w to znakomicie.

Napisałem wyżej że tu nie chodzi o zdrowie kogokolwiek tylko o kontrolę i kasę.
@eoneon: argumentację Terlikowskiego o solidarności społecznej można rozszerzyć na inne rzeczy, typu wprowadzamy dodatkowe, dobrowolne podatki na emerytów, a jak ci one nie pasują, to nie jesteś solidarny i można cię odciąć od różnych usług, w tym emigracji z kraju, bo sam tak wybrałeś.

Można też użyć tej argumentacji do obrony systemu kredytów społecznych jak w Chinach, bo przecież ma on na celu wprowadzenie ładu w społeczeństwie, a śledzenie każdego na
Na pseudohumanizmie.


@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: XD Czemu jak dyskutuję z katolikami w Polsce to mam wrażenie, jakbym widział jakiś odłam pogaństwa.

Wiara oparta o obrzędy, bez korzeni w nauczaniu chrystusa czy nawet traktatach kościelnych.

Typ, który cytuje tomasza z akwinu jest odżegnywany od katolicyzmu, opieranie się na arystotelesie to pseudohumanizm.

Dobrze, że Marginal Jew nie wydali po polsku, bo co niektórym by mózg wywróciło na lewą stronę XD
@rybsonk: ok a jeżeli mam udokumentowane ze jestem ozdrowieńcem poprzez test na przeciwciała to czemu mam być dyskryminowany jako niezaszczepiony? Przecież nie zwiększam ryzyka transmisji, czy jednak sie mylę?