Wpis z mikrobloga

@eoneon: dzisiaj zapisałem się na szczepienie. Nie jestem zwolennikiem paszportów czy obowiązku szczepienia się na COVID.

Mam za to alternatywę. Niech niezaszczepionym z własnej woli będzie potrącana podwójna składka zdrowotna.
  • Odpowiedz
@eoneon: To niestety nie jest czysty Rigcz, a ładnie napisany prosty argument z bezpieczeństwa.

1. Porównanie do przepisów ruchu drogowego jest celne o tyle, że tam też się w większości karze za "potencjalne stworzenie zagrożenia". Tak samo z przejściem na czerwonym świetle czy piciem alkoholu w miejscu publicznym. Takie występki w dużej mierze nie są dla społeczeństwa w żaden sposób niebezpieczne i nie robią nic "złego", ale po prostu są złamaniem ustalonego prawa. Karanym jest się więc za czyn niezgodny, a nie za czyn sam w sobie "zły".

2. Zdanie "jeśli ktoś nie chcę się zaszczepić, to jest to jego akt wyboru" jest koszmarkiem. W ten sposób można uzasadnić każdy wprowadzony przepis, jak gdyby prawo czy akt wyboru, bez zważania na jego konsekwencje, legitymowało zasadność prawa. Fakt, że ma się wybór, nie ma znaczenia, gdy wybór ten będzie maksymalnie
  • Odpowiedz
jeżeli mam udokumentowane ze jestem ozdrowieńcem poprzez test na przeciwciała to czemu mam być dyskryminowany jako niezaszczepiony?


@Baziok: a kto mówi że będziesz dyskryminowany?
  • Odpowiedz
Zmuszanie dorosłych ludzi do szczepienia na przeziębienie to zamordyzm pierwszego stopnia.


@j3sion: nikt nikogo nie zmusza i rozmawiamy o szczepieniach przeciw covid, nie przeziębieniu.
  • Odpowiedz
@eoneon: Zgadzam sie z terlikowskim w 100% - Konfederacja to sa szury, ktore religie katolicka traktuja jak instrument do walki politycznej.
Dziwie sie biskupom, ze sie zdecydowanie od Konfy nie odcinaja, bo tyle zla, ile Kosciolowi wyrzadzili konfederaci, to w ostatnim cwiercwieczu zadna grupa nie dala rady. Przez nich wiara i Ewangelia staly sie posmiewiskiem, karykatura wartosci...
Ja jestem katolikiem i zdecydowanie mowie nie Konfederacji!
  • Odpowiedz
bo Morawiecki juz mowil ze w temacie paszportów szczepionkowych decyzja zostanie podjęta w Brukseli czyli na pewno wprowadzą.


@Baziok: no ale przecież ozdrowieńcy z przeciwciałami też będą uwzględnieni
  • Odpowiedz