Wpis z mikrobloga

@jmuhha: w sanadreasXD nie było mapki z nawigacją i człowiek poruszał się tylko w kierunku małych znaczków na radarze z tego co pamiętam, co miało ogromny wpływ na poznawanie i zapamiętywanie mapy, a te nowe gta mogłeś przejechać na nawigacji i na nic nie zwracając uwagi co bardzo zepsuło gre i sprawiało że mapa wydawała się mała, tak myślę, pamiętam jak na pamięć znałem mapki w starych gta a w tych
  • Odpowiedz
@jmuhha: W SA nie było tylu szczegółów, łatwiejsza eksploracja, łatwiej kojarzyć, zapamiętywać miejsca. Przynajmniej ja tak mam i dlatego wolę stare gierki, bo w nowych jest dużo szczegółów i wszystko wydaje sie takie obce.
@ciasteczkowy_otwur no właśnie bez nawigacji w nowych gta ciężko by się grało bo wszystko jest wypełnione, dużo szczegółów, w vc czy sa wszystko jest takie proste i od razu się zapamiętuje
  • Odpowiedz
@jmuhha: IMO kwestia grafiki.
Te 15-20 lat temu grafika była na takim poziomie ze wyglądała ok ale jednocześnie widać było ze to sztuczne i nasze mózgi nie miały problemu żeby to zaakceptować - znaczy było miejsce na wyobraźnie.
Potem grafika poszła do przodu i jest dużo bardziej realistyczna ale nie na tyle by nie widzieć iluzji. A każdy błąd w tej iluzji dużo bardziej widać.
Taka moja teoria
  • Odpowiedz
@jmuhha No kasztany przeciwko orzechom. Mi się bardzo podobała mapa w GTA V i sporo czasu spędziłem bawiąc się na niej, za to w SA jakoś nigdy się nie wkręciłem, GTA mojego dzieciństwa to było Vice City z malutką mapą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@jmuhha: w GTA SA przez to, że były 3 miasta, to drogi pomiędzy nimi miały jakiś sens. Jechało się z jednego do drugiego miasta. W GTA 5 z racji, że jest jedno miasto, to wszystkie te drogi były bez sensu, bo i tak nigdzie nie dojedziesz, poza wiochami, które w SA były właśnie przystankami pomiędzy miastami. Gdyby po drugiej stronie było też miasto, to mapa by była bardziej realna. A tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@jmuhha: bo wszędzie podróżujesz szybkimi pojazdami, albo co gorsza czymś co lata - dla ergonomii czasu.
Natomiast tam - trochę trzeba było się najeździć...
Osobiście uważam, że mapa gta V jest bardzo rozbudowana i zdetalizowana, tylko życie tam jest szybkie. Jedyna czego mi brakuje to większej ilości drzew.
  • Odpowiedz