Wpis z mikrobloga

Cześć! Przygotowujemy właśnie reportaż do “Dużego Formatu” (magazynu reporterskiego “Gazety Wyborczej”). Choć jesteśmy kojarzone ze środowiskiem feministycznym, uważamy, że problemy opisywane przez wykopową społeczność przegrywów przynajmniej częściowo są realne. Szukamy osób, które chciałyby porozmawiać z nami na temat blackpillu, bluepillu, redpillu, inceli i manosfery. Nie chcemy w naszym tekście wyśmiewać waszej społeczności (nie będzie to tekst opiniowy, nasze prywatne przemyślenia nie będą więc istotne). Uważamy, że do tej pory ruch ciałopozytywny niesłusznie pomijał mężczyzn, potępiamy wyśmiewanie i obrażanie ze względu na wygląd czy wzrost, co niestety obserwujemy na niektórych kobiecych grupach. Wszystkim, którzy zgodzą się z nami porozmawiać (przez dowolny komunikator) zapewniamy możliwość autoryzacji wypowiedzi - będziecie mieć pewność, że nie będziemy wyrywać waszych słów z kontekstu czy ich przekręcać. Jeśli choć trochę zależy wam na widoczności i opowiedzeniu o swoich problemach szerszemu gronu, zachęcamy do kontaktu.

Besos!

Aleksandra Herzyk & Patrycja Wieczorkiewicz

#blackpill #bluepill #redpill #przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski #datezone #tinder #badoo #blackpillraw
  • 412
hmmm może dlatego, że z góry zakłada, że coś mu się "należy", że coś ma "dostać"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nigdy tak nie zakładam i dzięki temu do nikogo nie mam żalów


@allesisthelal: To nie ma znaczenia. Nawet teraz tindera używam głównie do jakiś luźnych gadek albo wyzywania się z laskami. Dla mnie tylko do tego służy ta apka, bo na pewno nie do spotykania się
@AssRock: jak widzisz ten post ma już rok i był pisany, kiedy kilka dziewczyn z mojego środowiska było zalewanych wyjątkowo obrzydliwymi treściami na temat kobiet. Ale od tamtej pory bardziej wczytałam się w temat i zauważyłam, że mizoginia części wykopowego srodowiska to raczej wynik problemów, które mają mężczyźni i które nie są adresowane w mainstreamie. Wiesz, mogłyśmy po prostu pisać pod pseudonimem, ale postanowiłyśmy pokazać nasze nazwiska wiedząc, co możecie o
@herzyk_wieczorkiewicz: Nie mam na myśli wyłącznie blackpilla. Wypok to Wypok. Bierze się go w całości. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale dobre i takie przygotowanie.

Zerknijcie jeszcze wpisy z przegrywowych tagów sprzed 5 - 6 lat. To był trochę inny klimat (przynajmniej w moim odczuciu) - mniej agresji, mniej mizoginizu, więcej humoru. Na przestrzeni lat widać jak ten problem społeczny narastał, a przegrywy się radykalizowały (albo po prostu
@herzyk_wieczorkiewicz: jak chcecie tym pomóc incelom skoro jedna z was jest aseksualna? Większość przegrywów marzy jedynie o tym by zaru#@ć. W czym więc według was niby pomoże ten art w gazecie? Czy nagle tłumy feministek rzucą się na tych wykopkowych przegrywów by im pomóc w wyrównaniu ciśnienia i zlikwidowaniu pryszczy na czole? Gdyby feministki chciały naprawdę pomóc to by pomogły właśnie w ten sposób. A tak to jedynie myślę chcecie trochę
Uważamy, że do tej pory ruch ciałopozytywny niesłusznie pomijał mężczyzn


Ruch ciało pozytywny to w ogóle nie ma obecnie wiele wspólnego z pierwotnym założeniem.

Miała być akceptacja dla ludzi którzy NIE MAJĄ wpływu na swój wygląd a skończyło się na wstawianiu ulanych kobiuet na okładki gazet którym nie chce się ruszyć tyłka na basen i wolą pisać jak to cudownie być ulanym.