Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 238
Pierwsze #100km w tym roku. Paskudnie mnie wszystko boli. Ale trasa bardzo malownicza. Jest wszystko - trochę asfaltu, trochę fajnych dróg rowerowych, trochę lasu, trochę żużlu. Widzę fajny potencjał na rozwinięcie przejazdu i objechanie 4 zbiorników wodnych: Sosiny, dzieckowickiego, Paprocan i goczalkowickiego. #rower #gravel
Pobierz mtos - Pierwsze #100km w tym roku. Paskudnie mnie wszystko boli. Ale trasa bardzo mal...
źródło: comment_1619294518pxu8Qy3mzufZ5EW2bKM5UU.jpg
  • 44
@qras: Pierwszy sposób. Słyszałem o pewnym sposobie. Wszystko opiera się na rozstawie kości kulszowych. Kup gąbkę florystyczną w kwiaciarni. Usiądź na niej i zmierz odległość między dwoma najgłębszymi wgłębieniami. Przy kupnie siodełka powinien być do wyboru rozmiar szerokości siodełka w cm. Bierzesz taki by obie kości mieściły się w siodełku, a nie były na jego krawędzi. Większość standardowych siodełek w rowerach szosowych, gravel, mtb są bardzo wąskie i nieodpowiednie dla przeciętnego
@Masterczulki: Odczucie komfortu to kwestia indywidualna. No fajnie że masz. Waga mi nic nie mówi, bo jestem amatorem i nawet jakby było mnie stać to nie kupiłbym takich drogich rowerów, których potencjału nie byłbym wstanie wykorzystać.
@robid: srednio to kazdy w PLzarabia 5k brutto. W sobote bylem na rowerowej trasie 102km. od 9:30 do 18. Pod gorke nie grzejesz 20km/h, w lesie tez, pod wiatr tez, przerwy, itp itd.
@BiegaczAmator30:chodzi Ci o to, że ludzie mają swoje nawyki, które dla innych wydawać się mogą dziwne? Czy to wynika z braku pomysłu i siły na zajęcie się czymś innym bardziej wartościowym?
@robid: Mi o nic nie chodzi. Tobie o coś chodzi i dziwisz się jak ktoś może jeździć 5h na rowerze. Dla mnie na przykład zwiedzanie, poprawa swojej kondycji i dotlenienie organizmu to ważne sprawy.
@robid: jak coś sprawia Ci przyjemność to robisz to tyle czasu w tygodniu na ile masz ochote, bądź na ile pozwala Ci sytuacja, ogólnie tak to działa. A jeśli lubisz wartościować ludzi przez pryzmat hobby które uprawiają to tylko pozostaje współczuć.
@qras: prawdopodobnie masz złą pozycje- źle dobrany rozmiar ramy/komponentów albo niewłaściwe kąty w ustawieniu siodła, czy też źle dobrane samo siodło. Ogólnie w rowerach o szosowym zacięciu trzeba trochę więcej samozaparcia w dopasowaniu odpowiedniej pozycji. Wiem bo sam przez to przechodziłem, czasem minimalne odsunięcie siodełka od kierownicy albo zmiana kąta daje diametralne różnice.