Wpis z mikrobloga

@Migajaca_dioda: Przecież to ściema, dokładnie podobna sytuacja była w Katowicach, deweloper nie sprzedał wszystkich miejsc parkingowych, więc te wolne odgrodził w taki sposób, że nie da się na nich zaparkować i podobnie jest tutaj. To, żadne podwójne miejsca tylko wojenka z mieszkańcami.
A założę się, że te miejsca kosztują niewiele mniej niż normalne dwa osobne.


@Beesly: jakby kosztowały niewiele mniej to nikt by ich nie kupował.

U mnie w garażu to była różnica w stylu pojedyncze miejsce chyba 25 tys zł, podwójne 32. Strzelam troche, ale jakoś procentowo niewiele więcej i generalnie w zasadzie każdy kto nie kupił podwójnego później żałował.

Jak ktoś non stop potrzebuje wymieniać samochody to niech sobie dopłaci do
@goferek: Chyba jak para jest tego samego wzrostu i pomimo posiadania2 aut musi za każdym razem poprawić ustawienie krzesła i lusterek po poprzednim kierowcy. #!$%@? moje marzenie to jest.
zakładasz że cena wynajmu się nie zmieni przez ten okres a miejsca podrożały ok 50% to wynajem też zdrożeje.


@murinius: wybacz mireczku, pisałem z telefonu. Chciałem napisać 18 lat. Osiemnaście, nie osiem. Miejsce parkingowe prawie 20k, do tego miesięczny czynsz ok. 70zł, jak również podatek od nieruchomości, ponoć znacznie wyższy, niż w przypadku mieszkania. Stwierdziłem, że to kompletnie bez sensu. Płacę 150 zł miesięcznie i cała reszta mnie nie obchodzi. Czy
@Migajaca_dioda: Ale co w tym dziwnego? Ja mam 2 miejsca tzw. rodzinne (zastawne) w garażu podziemnym. I przydaje się mimo że nie mam 2 samochodów. Przyjadą rodzice? Można na spokojnie zaparkować. Brat wpadnie na weekend? Też nie musi miejsca szukać. Zapraszam znajomych? Miejsce czeka.
Płacę 150 zł miesięcznie i cała reszta mnie nie obchodzi.


@Majku_: to mało płacisz, tylko nie masz gwarancji że właściciel tego nie sprzeda i stracisz miejsce.
u mnie w okolicy jak ktoś wynajmuje to min 250 za miejsce i nie ma wolnych miejsc i to wychodzi 8-10lat przy niezmiennej cenie.
Jak chcesz jechać do pracy a dzień wcześniej zaparkowałeś dystalnie to żona wstaje przeparkować?


@lukasz-synos: nikt nie każe takiego miejsca kupować XD Ogólnie są tańsze niż dwa obok siebie, u mnie chyba pojedyncze 30k a takie podwojne 45k? Więc jak chcesz zaoszczędzić, to bierzesz takie, jak nie, to bierzesz obok siebie
@murinius: po tyle u nas ludzie wołają. Owszem, nie mam gwarancji, że właściciel zechce sprzedać. Wtedy poszukam sobie innego miejsca na wynajem. Zawsze jest jakieś wyjście i w moim przekonaniu każde lepsze, niż wyłożenie prawie 20k na miejsce :)
Jak komuś tak wygodnie i się zamienia na auta to spoko, no ale dla mnie to nie jest rozwiązanie. A założę się, że te miejsca kosztują niewiele mniej niż normalne dwa osobne.


@Beesly: to nie kupujesz takich miejsc. Są też normalne pojedyncze. A koszt taki, że jedno miejsce 20k, a podwójne za 30k.
U mnie 4 lata temu cena pojedynczego miejsca to 18k, a takiego podwójnego 25k.