Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie te wszystkie komentarze ludzi, co nawet nie oglądali wywiadu Pereza w telewizji. Tak samo te jego wypowiedzi, wyrwane z kontekstu i przeinaczone. Oglądałem na żywo po hiszpańsku i to co media na świecie zrobiły to jawnie pokazuje jak wygląda ten świat. Nie bronie gościa, bo według mnie źle do tego podeszli. Jednak sam jad od UEFY świadczy o tym, jaka to organizacja. Wszystko ma się kręcić dla nich. Nie bądźcie naiwni, że im zależy na małych klubach lub kibicach, gdyby Real. Barca, Juve, Manchester United i inne wielkie kluby odeszły, byłby to dla nich cios i utrata gotówki.
Szacunek dla FC Barcelony. Poważnie. Nie spodziewałem się, że dwa tak zwaśnione kluby pójdą można powiedzieć we wspólnym froncie.
Nie wiem czy to był dobry, pomysł i możliwe, że Perez jest idiotą. Sam mówił, że konsultowali to i dla niego prezesem może być Laporta, nawet jutro. Podjęli decyzje wspólnie, a angielskie kluby uciekły jak dzieci. Dzisiaj tak, a jutro nie bo Mama nie pozwoliłą.
Jednak ta sytuacja pokazała nam wiele rzeczy. Jeżeli zwaśnione kluby jak Real i Barca, potrafią się zjednoczyć i mają jakiś tam plan to znaczy, że coś jest nie tak.
Pewnie - najlepiej ogłosić przystąpienie, o którym dyskutowali długo, a na drugi dzień szukać wymówki jak dziecko z piaskownicy „bo Oni nam kazali”.
To pokazało nam, że:
- nasze kluby mają poważne problemy finansowe, a UEFA nie zrobiła nic
- Nasi prezesi wiedzieli, co może się wydarzyć, jednak zdecydowali się zjednoczyć i podjąć taki krok
- Angielskie kluby się ośmieszyły (nie Perez i reszta, którzy coś chcą zmienić, odejść od UEFY)
- UEFA nie chciała rozmawiać, ujawniła swoje oblicze agresji i nienawiści, strasząc i grożąc
- kluby nie są solidarne, a słowa o sumieniu przez władze P$G brzmią śmiesznie
- UEFA chcę mieć dalej monopol, nigdy nie ujawnią swoich zarobków, a prawda jest taka, że to UEFA potrzebuje klubów nie odwrotnie
- Kluby bez UEFY miałyby wyższe dochody
- Odnośnie słów Pereza o co raz mniejszej popularności piłki - prawda (dzieci wolą instagram, tik tok, facebook, telefony, gry, netflix itp.)
- Nowa reforma Ligi Mistrzów jest dużo gorsza
- Akcje Juventusu oraz United poszły w górę
- Nasze kluby z wielkimi odsłonami na swoich stronach i oficjalnych kontach (czy taki był również cel, to wie tylko Laporta, Perez i reszta)
- Perez nie zarabia na Realu, ma własną firmę budowlaną i był prezesem Realu w latach 2000, tacy ludzie tworzą piłkę i nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli klub jest w złym stanie, stara się to zmienić - tacy ludzie zmieniają świat, a media piszą, że już po Perezie (kiedyś był Puchar Zdobywców Pucharów, potem LM, kto wie co będzie za 20 lat)
- Mądre głowy, dziennikarze, działacze, piłkarze obecni i byli to hipokryci, nie przeszkadzają im łapówki, organizacja MŚ w Katarze, tysiące trupów na budowach stadionów, nieprzestrzeganie praw człowieka.

#superliga #superleague #perez #realmadryt #fcbarcelona #pilkanozna #mecz #juventus #manchester #city #chelsea #atletico #barca #florentinoperez #media #ligamistrzow #uefa #futbol #borek #boniek #laliga #sport #inter #milan #arsenal #tottenham #liverpool
  • 21
"- nasze kluby mają poważne problemy finansowe, a UEFA nie zrobiła nic"

Po pierwsze - nasze, czyli czyje? xd
Po drugie - i co miała zrobić UEFA, dać nierozsądnie prowadzonym klubom po pińcet baniek, bo biedacy zamiast zacisnąć pasa w dobie kryzysu chcą dalej bezrefleksyjnie wydawać miliony na prawo i lewo? xd
W ogóle cały wywód napisany tak, jakby ta cała Superliga była super alternatywą dla UEFY, a kto się z tym
@JanKrzywosad: Miała przestać je jawnie okradać biorąc łapówki pod stołem. Superliga była dla mnie lepszą alternatywą od UEFA z prostych powodów władza w rękach wielu podmiotów a nie jednego monopolisty i klarowność kto ile i za co dostaje a nie ukrywanie wszystkiego. Była też przede wszystkim szansą na rozbicie betonu i stworzenie czegoś nowego, może sama Superliga nie była idealna, wręcz przeciwnie, ale mogłoby się urodzić coś lepszego.
Większej pazerności niż
@DariooZ: Superliga wróci za kilka, kilkanaście lat. Organizatorzy wyciągną wnioski, zrobią jakąś relegację dla 4 najgorszych z 24 klubów żeby nikt nie mówił, że nie ma. Może poczekają na jakąś aferę UEFY żeby lepiej wyglądać PR-owo, polobbują polityków itd.

Głośno o Superlidze robi się od dawna co jakiś czas i coraz poważniej. Podejrzewam że ta tendencja się utrzyma bo gadki o futbolu to po prostu gadki, niezależnie czy mówi to Perez
"- nasze kluby mają poważne problemy finansowe, a UEFA nie zrobiła nic"


@DariooZ: żaden z tych klubów nie jest mim klubem jak dla mnie niech jutro zbankrutują a na ich miejsce niech przez nastęne 10 lat dominują PSG i City to jest normalna kolej rzeczy a Real I barca nie są ponad wszystkimi żeby je ratować na specjalnych zasadach.
@JanKrzywosad nie, superliga to rozgrywki dla elity, która jest także dzisiaj, w lidze mistrzów, ale powiedzmy od ćwierćfinałów. Superliga generowałby olbrzymią kasę dla klubów, nie dla organizacji. Pewnie też by ewoluowała, może doszłaby druga dywizja, może inny typ rozgrywek, aby także mniejsze kluby wyciągnąć spod uefy. Superliga to odpowiedź na to co ludzie chcą oglądać, czyli mecze topowych druzyn, nie w półfinale ligi mistrzów, a co tydzień, regularnie. To ma oglądalność i
@DariooZ: Superliga w tej formie jest nie do przyjęcia bo jest zaprzeczeniem rywalizacji sportowej. Champions League ma swoje wady i nie wiadomo ile kasy marnuje, ale jednak spora część tych pieniędzy rozchodzi się na biedniejsze ligi oraz kluby dzięki czemu piłka rozwija się wszędzie. Tylko zaślepiony krótkowzroczny fanatyk jednego z dużych klubów może popierać taki format superligi.
- Odnośnie słów Pereza o co raz mniejszej popularności piłki - prawda (dzieci wolą instagram, tik tok, facebook, telefony, gry, netflix itp.)


@DariooZ: Może ma to związek z tym, że nie oglądają jej na oficjalnych streamach? By oglądać piłkę trzeba zapłacić pieniądze, których młodzi ludzie mogą nie mieć(już nie wspominając o pieniądzach jakie największe kluby wołają sobie by wejść na stadion).
@JanKrzywosad: Nie napisałem, że to było dobre rozwiązanie. Masz rację, że źle to chcieli rozegrać. Co nie zmienia faktu, że UEFA zaatakowała wszystkie kluby, jakby byli przestępcami. Nasze kluby, czyli wszystkich tu kibiców, wiesz jak wygląda sytuacja w poszczególnych klubach? Praktycznie wszystkie są zadłużone.
@Logika_wykopu: W sumie racja, coś w tym jest. Ja nie twierdzę, że On we wszystkim miał rację, jednak pewne sprawy dobrze określił. Tylko tu chodziło bardziej o ogólne zainteresowanie, nie samą oglądalność.
@Misza97: A co w tym dziwnego? 2 podstawowych obrońców w Realu najprawdopodobniej odejdzie po sezonie to kim maja ich zastąpić? Maja nikogo nie kupować? Przecież zostaną w tyle w porównaniu do takiego City i PSG, ktorzy maja nieograniczone pieniądze. Kluby nie mogą nagle przestać kupować zawodników, bo nic wtedy nie osiągnął i nie beda mieć kolejnych zysków.

A co do słów Laporty, ze socios zdecydują to nic takiego nie miało miejsca
- Angielskie kluby się ośmieszyły (nie Perez i reszta, którzy coś chcą zmienić, odejść od UEFY)


@DariooZ: Angielskie kluby zostały zastraszone przez FA i Borisa, który powiedział, że jest skłonny zmienić prawo i zagraniczni piłkarze nie otrzymają pozwolenia na pracę, pozostałe 6 klubów należy do federacji znajdujących się w Unii Europejskiej i takie coś tam nie przejdzie. Zobacz jaki % tych klubów stanowią obcokrajowcy to zrozumiesz dlaczego top6 się wycofało.