Wpis z mikrobloga

@Wandsbeker: Strzelam, że boisz się dlatego, że nie miałeś kontaktu z osobą, która ciężko przechodziła COVID i była z tego powodu hospitalizowana, za to naczytałeś się w internecie o tym jak niebezpieczne są szczepienia. Pogadaj z kimś kto chorował, potem z kimś kto się zaszczepił i jest spora szansa, że lęk ci się szybko odwróci.

To trochę jak z lataniem i samochodami. Znacznie większe ryzyko jest zupełnie nie po tej stronie,
czego innego mogłem się spodziewać xD

jesteś bardzo inteligentny. dostałeś w mordę wyniki i jednocześnie twierdzisz, że nie są prawdziwe, bo nie zgadzają się z twoim światopoglądem XD


@Gargris: @PeterGosling: Nie jestem antyszczepem, ale rozumiem przynajmniej częściowo obiekcje kolegi @wiem_wszystko: Nie róbmy z ludzi idiotów. Jak można mówić o iluśtam procentowej śmiertelności liczonej na podstawie osób hospitalizowanych, skoro osób hospitalizowanych wśród zdiagnozowanych jest znaczna mniejszość. W dodatku jest jeszcze
@Halbr: Jest wiele podsumowań na podstawie zdiagnozowanych. Nasze krajowe dane można olać przy takim testowaniu. Niemcy jednak badają o wiele więcej. Ich dane właśnie mówią o śmiertelności na poziomie 6-7% w grupie wiekowej taty OPa. Oczywiście ja też rozumiem pewną dozę niepewności co do szczepionek. Tylko widzisz inną drogę do zakończenia tej pandemii niż masowe szczepienia? Ja nie widzę lepszej.
@Wandsbeker:

Tata lvl 56 dostał w zeszły poniedzialek mocnych objawów COVID i szczerze mowiac boje sie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jest od 9 dni w szpitalu chorując na chorobę o niewiadomych skutkach. Tak szczerze to bardzo żałuję, że nie zdążył sie zaszczepić do tej pory i złapał tego wirusa.

Niestety nie żartuję.
@evilbadday: ale jakie to są długoterminowe skutki uboczne? 2 lata, 5, 10 czy 15? Szczepionki nie przyjmuje się przez całe życie tylko raz lub dwa.

Nie licząc już tego, że długoterminowe skutki uboczne to takie co występują po szczepieniu i utrzymują się przez długi czas/resztę życia, a nie coś co pojawia się po 5 latach. Udowodnienie takiej korelacji jest trudne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawel_187: jak na razie znam dwie osoby które mają zajebiście wielkie problemy z powikłaniami po covidzie, włącznie z bardzo poważnymi problemami kardiologicznymi.
@Wandsbeker: u mnie w rodzinie po znajomości załatwiony wlatuje Pfizer, więc on chyba jest ok. Bo wiem że ta osoba nie wzięłaby szczepionki gdyby nie miała pewności że to dobry środek. (Pracuje w urzędzie, duże plecy ma)
@Wandsbeker: Moja mama rocznik 56' parę dni temu się zaszczepiła i czuje się dobrze. Jestem przeciwny tym konkretnym szczepieniom, ale to jej decyzja. Nie dygaj będzie dobrze. Sprawdzaj tylko, czy miejsce szczepienia nie puchnie, czy się nie rumieni, albo czy nie sinieje. U mojej mamy wszystko było ok, więc bez stresu ¯\_(ツ)_/¯