Wpis z mikrobloga

Tata lvl 66 dostal w poniedzialek termin na szczepienie Pfizerem i szczerze mowic boje sie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bedzie szczepiony niesprawdzonym specyfikiem o niewiadomych skutkach ubocznych. Tak szczerze to bardziej boje sie tego ze sie zaszczepi niz gdyby mial zlapac wirusa
#koronawirus
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wandsbeker: No to współczuję, że dałeś się wkręcić w antyszczepionkową propagandę. A wszystkie skutki uboczne wirusa znasz, że jego się nie boisz? Bardzo ty mądry jesteś, że wybierasz chorobę, po której cześć ludzi umiera, a wielu ma ciężkie powikłania, zamiast szczepionki, której szansa na powikłania jest minimalna xD
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Dziadek lvl 68, zdrowy obywatel. Koronka wyniszczyła go totalnie, ledwo przeżył. Aktualnie uczy się mówić w szpitalu rehabilitacyjnym i nie wiadomo czy będzie chodził.
  • Odpowiedz
Gdzies sie podziała w tym roku grypa?. Jest tylko covid i lecza tylko covid.

Covid ma objawy przeziebienia a ludzie sie szczepia jakby dawał objawy raka.


@ZabojczyNawyk:
A nie przyszło Ci do głowy że mniej zaraźliwe choroby jak właśnie grypa są mniej obecne bo maseczki i lockdown faktycznie dają jakieś efekty?

A rak na początku ma różne objawy, choćby ból głowy, i co powinno się ignorować bo przejdzie?
  • Odpowiedz
A babcia mojego różowego jest w dps. Była jedyną pensjonarjuszką w ośrodku z covidem. Nawet nie wiedziała ale robili jej test bo jedna z osób z personelu miała covid. Przeszła bezobjawowo. Była w pierwszej grupie do szczepienia bo 96 lat ale powiedziała, że na żadną szczepionkę się nie zgadza bo nie widzi potrzeby :) Ale ja myślę, że lepiej się zaszczepić. To i tak chyba nie uniknione.
@Wandsbeker
  • Odpowiedz
  • 0
Jest wiele podsumowań na podstawie zdiagnozowanych. Nasze krajowe dane można olać przy takim testowaniu. Niemcy jednak badają o wiele więcej. Ich dane właśnie mówią o śmiertelności na poziomie 6-7% w grupie wiekowej taty OPa. Oczywiście ja też rozumiem pewną dozę niepewności co do szczepionek. Tylko widzisz inną drogę do zakończenia tej pandemii niż masowe szczepienia? Ja nie widzę lepszej.


@krissrusz Nie wiem, bo się nie znam. I jak pisałem wyżej, nie
  • Odpowiedz
@Wandsbeker nic cię pewnie nie pocieszy, ale póki co starsi od niego się szczepili i żyją. Babka 98 lat szczepiła się moderna i żyje, więc jest szansy że i twój stary da radę. Mój ma 67 lat ogromną nadwagę, pali 50 lat, na stenty, chorobę wieńcowa itp. itd. wiec ogólnie słabo, ale no musi wziąć szczepionkę bo inaczej na jego miejscu to strach z domu wychodzic.
  • Odpowiedz