Wpis z mikrobloga

Tak jak pisałem wczoraj, przeszliśmy z żoną na #dieta za pomocą pudełek #optimalbox że strony www.optimalbox.pl, wersja diety to Standard. Jesteśmy osobami, które mają średnia lub wysoką aktywność treningową, wiemy, że Standard przeznaczony jest dla osób o niskiej lub umiarkowanej aktywności, ale teraz interesuje nas ujemny bilans kaloryczny.

Chciałbym tylko poprawić, że ja zamówiłem pudełka 2500 kcal a żona 1200 kcal.

Dzień 1

Dzisiaj pierwszy dzień i pierwsze #!$%@?, bo nie wiem jak liczą tam kalorie, ale już śniadanie i jego porcje mi nie pasują do tego co jest na kartce. Pudełka takie same, wypełnienie niemal identyczne, nie wiem gdzie ukryli ponad 200 kcal, ale zastanawiam się które pudło jest źle policzone.
Pobierz
źródło: comment_1617860267jL687any0nB7s3J7XXiDuO.jpg
  • 277
@haakenn: Polecam zmienić priorytety w życiu, jeść smacznie, poświęcać czas na wspólne przygotowywanie posiłków. A nie wmawianie sobie, że czas to pieniądz, gdybyś szanował pieniądze to nie wydawałbyś tyle kasy na taki syf.
@haakenn: słabo to wygląda, kcal może się zgadzać ale zbyt zdrowa dieta to nie będzie. Nie kupuję jakoś tego argumentu o oszczędności czasu - obiad, który będzie nawet jakoś smakował można zrobić na cały tydzień w jakieś 30 min - 60 min (z gotowaniem / pieczeniem), śniadania to jeszcze prostsza sprawa, bo można coś zdrowego i różnorodnego zmontować z gotowych rzeczy bez gotowania

@smutny_kojot: jakie pare groszy, ze składników i
Już pomijam fakt sprzedawania diet na 1000 czy 1200 kcal. Kuce mogłyby powiedzieć, że chcącemu nie dzieje się krzywda, ale jak dla mnie przy dietach o takiej kaloryczności powinna być informacja, że taka dieta jest zdecydowanie poniżej podstawowego poziomu przemiany materii zdrowej, ruszającej się osoby


@maina: Ale kto powiedział, że zamawiając dietę z X kalorii jest to twój jedyny posiłek? Wiele osób dietę pudełkową traktuje jako bazę, a w ciągu dnia
@haakenn: LOL
Ja wykupiłem dietę z firmy Biały Widelec, mieli promkę i mówię sprawdzę. (Wcześniej miałem inne pudełka w innej firmie)
Miałem 1500 kcal. I widzę że miałem dokładnie dzisiaj to samo.
Po 1,5 miesiąca powiem jedno: Bogu dzięki już koniec jestem prze szczęśliwy że to ostatni dzień. Dania robione na szybko a obiad składający się z 4 gotowych pierogów z mięsem oblany tłuszczem i cebulką to była już dla mnie