Wpis z mikrobloga

@Sekularyzacja: To jest tylko p---------e. Znam kilkanaście osób, które uciekają na Estonię, do Czech optymalizują jakimiś spółkami komandytowo akcyjnymi z własnym kotem itp. Jak przyjdzie co do czego to każdy siedzi na zwykłej działalności w Polsce. Okazuje się jednak, ze w cywilizowanym świecie podatki wyższe. ;)
  • Odpowiedz
  • 284
@yggdrasil pytanie tylko jak z jakością usług publicznych dostarczanych za te podatki? Bo to się bardziej rozbija o stosunek wysokość/jakość
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Nawet nie o wysokość, a jasność, przejrzystość podatków chodzi, jak mogę się rozliczyć cyk pyk cyk, a jak mam się obawiać każdego odliczenia bo za rok mnie za nie naczelnik us dojedzie to jest inna rozmowa. No i tak jak @Piesa: wspomniał, o jakość usług publicznych się rozchodzi. Za co ja mam bulić nfz wyższy? Za to że do specjalisty i tak się nie dostanę szybko? Każda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
@yggdrasil: ja nie narzekam na te 19%. To jest na tle Europy niskie opodatkowanie. Teraz deal jest na zasadzie "państwo g---o mi daje, ale ja też mało płacę". W momencie gdy dowalą podatków to klasycznie dla Polski - c---a dostaniemy, nic się nie poprawi a całość ukradzionej kwoty pójdzie na wyborcze łapówki dla plebsu. No i zobaczymy co wtedy stanie się z emigracją ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@yggdrasil: W Polsce po prostu programiści są podatkowymi świętymi krowami. Poza rolnikami druga najmniej opodatkowana grupa zawodowa w Polsce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@markkk92: no i na razie jedynie głośno grożą mając świadomość że póki co się jeszcze nadal opłaca. Niech usuną liniówkę i wepchną wszystkich w progi, to zobaczysz co się stanie xD
  • Odpowiedz