Wpis z mikrobloga

tak, pytam co złego jest w nierównym traktowaniu nierównych osób.


@tumulekl: W obliczu prawa wszyscy powinni być traktowani jednakowo, bez względu na wygląd, pochodzenie, budowę ciała czy wyznanie. Bo nie jesteśmy identyczni, to prawda, tego nikt nie neguje, ale jednak ateiści od osób wierzących niczym się wedle prawa różnić nie powinni.

Okej, postaram się podjąć tej polemiki, mimo że pytanie "dlaczego ateiści są objęci dniem ustawowo wolnym od pracy, ustanowionym z okazji katolickiego święta" uważam za nieco idiotyczne, wręcz dziecinnie zadane, to głupio jest je zostawiać bez odpowiedzi. Nawet większość katolików w Polsce prawdopodobnie nie zadaje takiego pytania. Debatowanie nad tym wydaje mi się tak bardzo jałowe, jak dyskusja o tym, czy prawa człowieka powinny być respektowane. Rozważ więc te następujące argumenty które ci
  • Odpowiedz
To bardzo ciekawe, ale to nie prawda. Ile czasu potrzebujesz na pójście do kościoła, by wypełnić swój obowiązek religijny? Około godziny, maksymalnie dwie godziny. Czy naprawdę potrzebujesz na to aż cały dzień wolny? Moim zdaniem - nie. Umówmy się, twój obowiązek religijny wcale nie trwa tak długo. Wystarczy po pracy przyjść na mszę wieczorną


@Gaku745: przecież ty nie masz najmniejszego pojęcia o Święcie Wielkiej Nocy xD
  • Odpowiedz
przecież ty nie masz najmniejszego pojęcia o Święcie Wielkiej Nocy xD


@tumulekl: Większość ludzi nie chodzi na triduum paschalne, tylko przychodzi w sobotę ze święconką na 15 minut, z niedzielę na godzinkę mszy i robi elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i czwartek i piątek a nawet sobota nie są dniami wolnymi od pracy wg. prawa polskiego, więc nie mydl. Wolna jest tylko niedziela i poniedziałek.
  • Odpowiedz
czytam to sukcesywnie, ale przez głupoty nie jest łatwo się przebić


@tumulekl: Zero merytoryki, znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oj słabo tumulku, z trollowaniem trzeba się jednak trochę postarać, narazie ci źle idzie.

Chociaż i tak 2/10, bo się napracowałem z odpowiedzią.
  • Odpowiedz
Większość ludzi nie chodzi na triduum paschalne


@Gaku745: Niezbyt mnie to obchodzi szczerze mówiąc.

Odbieranie potem tego prawa ateistom tylko dlatego, że chcesz spełnić swoją wizję szowinistycznego świata byłoby aktem szkodliwy, wymierzonym w część osób, które obywatelstwo polskie posiadają i byłoby de facto odebraniem im części
  • Odpowiedz
Czy ty nie widzisz, że piłujesz sobie gałąź, na której siedzisz? Dni wolne dla wszystkich obywateli polski to gwarancja tego, że twoi kochani katolicy nie będą dyskryminowani w momencie szukania pracownika na pełen etat xD


@Gaku745: Musisz zrozumieć, że dla katolika liczy się zbawienie po śmierci, a nie za życia. Jeśli będziemy dyskryminowani w pracy ze względu na wiarę, to nas to tylko umocni. Widać, że nie jesteś wierzący, bo
  • Odpowiedz
W związku z tym - co z innymi religiami? Zgodnie z twoją logiką wyznawca każdej religii powinien mieć tak samo zestaw dni wolnych od pracy wedle własnego sumienia, czyż nie? W końcu ja, jako żyd, mam taki sam obowiązek religijny wymagający poświęcenia swojego czasu. Urlop to czas wolny, a dla mnie Jom Kipur wymaga poświęcenia mojego czasu. Dlaczego żydzi nie mają mieć w twoim świecie idealnym własnych dni wolnych? Czy mają mieć?
  • Odpowiedz
dlaczego wielki czwartek, mega piątek i giga sobotą są dniami w które musimy iść do pracy

@Gaku745: nie wiem, gdyby to ode mnie zależało, cały Wielki Tydzień byłby wolny od pracy.

segregacja religijna prowadzi cię na drogę Republiki Islamskiej Iranu.

to wspaniale, uwielbiam Iran i
  • Odpowiedz