Wpis z mikrobloga

@tumulekl: Bo wykorzystują ustawowo wolny dzień do spędzenia go z rodziną. Nie trzeba być katolikiem ani chrześcijaninem żeby obchodzić święta. Można traktować to jako tradycję, dzięki której jest czas spotkać się z bliskimi i poświęcić im więcej czasu niż normalnie.
  • Odpowiedz
@tumulekl: Dlaczego kapitaliści mają wolne w Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym ludzie pracujący w niestandardowym wymiarze godzin mogą musieć czasami iść do pracy w dni wolne. Jak pracowałem na recepcji to zdarzyło mi się mieć dyżur w któreś tam katolickie święto, bo recepcja musiała być całodobowo otwarta. Więc niby dzień wolny od pracy, ale niektórzy muszą pracować nawet wtedy.
  • Odpowiedz
@tumulekl: Dlatego że inaczej by było ciężko to wyegzekwować, jeśli katolicy mają mieć X dni wolnych od pracy, to ateiści powinni mieć również X dni wolnych od pracy, inaczej by to była dyskryminacja i nierówne traktowanie.

Bardzo bym chciał mieć zestaw dni wolnych od pracy również dla ateistów, ale wprowadziłoby to zbyt duże zamieszanie w kodeksie prawa i wymagałoby dopytywania się każdego pracownika, jakiego jest wyznania żeby narysować mu tak
  • Odpowiedz
Dlaczego ateiści mają wolne w święto Zmartwychwstania?


@tumulekl: Ponieważ chrześcijanie mają nadzieję, że ateiści nawrócą się. Aby mogli dostrzec zajebistość świąt to też muszą nie pracować.
  • Odpowiedz
inaczej by to była dyskryminacja i nierówne traktowanie


@Gaku745: No i co w tym złego? Katolicy obchodzą święta, czyli aktywnie uczestniczą w kulcie, a nie mają jakieś tam wakacje, czy urlop. Ateiści w kulcie nie uczestniczą, więc niech pracują.
  • Odpowiedz
@tumulekl: Nieironicznie pytasz "co złego w dyskryminacji"?

Nawet jeśli by chcieli to by nic nie dało, ateistów jest tak mało że miałbyś czynny może z 15-20% workforce. Już łatwiej jest dać wolne wszystkim niż smuszać ateistów do pracy w wyludnionych biurowcach. Taka praca byłaby zwyczajnie nieefektywna.
  • Odpowiedz
dlaczego ateiści są objęci dniem ustawowo wolnym od pracy, ustanowionym z okazji katolickiego święta", więc odpowiedź "bo jest wolne", mnie nie satysfakcjonuje.


@tumulekl: Równość obywateli wobec prawa i te sprawy. Bynajmniej nie jestem tutaj by Cię usatysfakcjonować
  • Odpowiedz
@tumulekl: przecież @Gaku745: Tobie wytłumaczył, nie ma nikt wyboru, nawet gdy jest innego wyznania, nawet gdy sra na święta musi mieć wolne, bo tak stanowi prawo. Może ktoś by chciał dwa, trzy razy wyjechać, wykorzystać cała pulę urlopu, razem z tymi świątecznymi, ale nie ma wyboru.
  • Odpowiedz
Równość obywateli wobec prawa


@Arizona12: Co ma z tym wspólnego owa równość?

nie ma nikt wyboru, nawet gdy jest innego wyznania, nawet gdy sra na święta musi mieć wolne, bo tak stanowi prawo


@dioxyna: no zrozum człowieku, że nie pytam o faktyczny stan prawny, tylko zastanawiam się nad tym jak powinien no wyglądać
  • Odpowiedz
@tumulekl: wg mnie powinni nie być świat ustawowych, a ludzie powinni mieć pełną pulę do wykorzystania, w wielu zawodach i tak to istnieje np pielęgniarki, straż pożarna, policja wciąż w święta pracuje, tylko co rok się inne osoby wymieniają
  • Odpowiedz