Wpis z mikrobloga

Jak wy odchodzicie z pracy, że macie możliwość jeszcze tam wrócić? U mnie ten sam scenariusz zawsze: nikt ze mną nie rozmawia o przedłużeniu umowy, na moje próby rozpoczęcia rozmowy o podwyżce zawsze jestem zbywana, że pieniądze nie są najważniejsze albo że to nie jest dobry czas na tą rozmowę. Więc szukam sobie innej pracy i wtedy jest Pikachu face, że jak to tak zmieniam pracę, a oni przecież chcieli żebym pracowała i żeby mi dobrze było ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i mam potem spalone mosty i kończą się powoli firmy, w których moge być zatrudniona xD #praca #korposwiat #hr #pracbaza #zalesie
  • 102
@lordpretty: ja nie wiem czy oni wszyscy mieli jedno szkolenie xD ale mój kieras wali takie smuty, że stabilizacja ważniejsza od kasy(no i tak mnie ustabilizował, że o umowie chciał rozmawiać dwa dni przed jej końcem) a prezes szedł do fizycznych i na pytanie o podwyżki usłyszeli, że do pracy nie chodzi się tylko po kart, ale to też możliwość spędzenia czasu że znajomych i nawiązania przyjaźni xD
@TrollingMasterNinja: już
@dziecielinapala: Ale to trzeba wprost takiemu rekruterowi powiedzieć - „To nie ze mną jest problem tylko z januszami biznesu. Dzisiaj łatwiej zmienić prace niż dostać podwyżkę. Poza tym najwyższa podwyżka to ta, która dostajesz przechodząc do innej pracy”. I tyle. Jeżeli pracodawca jest normalny, daje dobre pieniądze to po co zmieniać prace? Tym rekruterom się sufit na łeb zawalił.
@dziecielinapala: To jak często zmieniasz ta pracę, ze względu na wynagrodzenie? Bo jednak jak Cię przyjmują to wiesz ile będziesz zarabiać i jeśli po pół roku szukasz już nowego stanowiska bo nikt Ci nie daje podwyżki to może faktycznie trochę krótko i ludzie odbierają Cię jako roszczeniową? Plus to trochę krótko, żeby się naprawdę polubić i zżyć z zespołem, wiec nikt po Tobie nie tęskni. Nie zakładaj od razu, że ktoś
@appul: to stwierdza, że że mną będą problemu i mnie nie zatrudnia, w sumie to i ja oszczędze czas, bo pewnie kolejny Janusz, no ale zaraz skończą mi się firmy xD

@TrollingMasterNinja: a chcesz mnie utrzymywać? XD

chciałabym zapytać czy przedłużyli mi umowę, bo nie wiem czy mam szukać innej pracy.


@Jebecca: lol, "nikt nikogo nie zmusza, żeby tu pracowal" xD
Mniej więcej co rok albo dwa, jak widze,
@dziecielinapala: Rok czy dwa to chyba tak normalnie, dużo moich znajomych tak zmienia pracę, bo wtedy już faktycznie można coś o firmie powiedzieć. Pytanie czy Ty w ogóle chciałabyś tam wracać, bo jednak takie januszexy się nie zmieniają.. jak nie masz zobowiązań to zawsze możesz zmienić miasto jak Ci się w tym opcje skończą