Wpis z mikrobloga

Witam Mirki,
Przychodzę do was z prośbą o pomoc w wyborze kierunku studiów. Uczelnia to #politechnikalodzka a kierunki, które mnie interesują to #informatyka na #weeia, #informatykastosowana na #ftims oraz myślę nad ewentualnymi furtkami wyjścia (jak maturka nie pójdzie za dobrze) jak #elektronikaitelekomunikacja również na #weeia oraz Sieci i instalacje w inżynierii środowiska na #wbais ewentualnie Systemy sterowania inteligentnymi budynkami na #weeia.
Sam kończę właśnie technikum na teleinformatyku.
Przeczytałem sporo wykopowych tematów lecz żaden nie rozwiał moich wątpliwości.
Mamy tu jakiś studentów PŁ z tych kierunków, którzy mogliby coś opowiedzieć o kierunkach, uczelni, nauczycielach tutaj czy też na pv?

#studbaza #studia #politechnika #politechnikalodzka #ftims #weeia #informatyka
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzakuuu: Jestem na informatyce na weeia. Moim zdaniem tragedia. Nie polecam nikomu studiowania na tej uczelni. Wiele niepotrzebnych przedmiotów, które tylko zniechęcają do nauki. Poziom wiedzy który przekazują jest bardzo niski, a profesorowie zarozumiali. Samemu lepiej usiąść i się nauczyć by zdobyć pierwszą pracę.
@Krzakuuu: Ja jestem na weeia i generalnie nie oczekiwałem cudów po tym kierunku, więc z deka mam wywalone na absurdy, z którymi się spotykam, ale widzę, że sporo osób z grupy jednak oczekiwało i bardzo narzeka na poziom na tym wydziale. Zasadniczo jak umiesz się zmusić do ostrego #!$%@?, to pozaliczasz wszystko terminowo bez problemu (ja na początku praktycznie nie potrafiłem programować). Sporo przedmiotów wydaje się być z czapy i totalnie
@Krzakuuu: Tak jak już powiedział kolega @Defined na WEEIA jest dosyć mocny nacisk na programowanie w C i warto się go zacząć uczyć wcześniej. Jeśli już czytałeś o Dante to pewnie co nie co wiesz, ale jest to po prostu system do automatycznego testowania zadań. Trzeba wyrobić pewien próg punktowy, zasadniczo jeśli robisz systematycznie to nic strasznego. Jednak ogólnie poziom programowania rośnie doysć szybko i dlatego lepiej oswoić się wcześniej. Z