Wpis z mikrobloga

Wracając do tematu AI kierowców - jak widać na filmiku coś tam potrafią poza jazdą po sznurku. W mojej ocenie problem leży albo w tym słynnym 'zle postawionym przecinku' albo w zbyt zachowawczym zachowaniu i zle ustawionych parametrach bezpiecznej jazdy. Widać to zwłaszcza na samym końcu filmiku gdy kierowca stojącego w poprzek i częściowo na chodniku ciemnego auta nie chce wrócić na swój pas ruchu póki na przeciwnym pasie nie usunie się inny samochód, mimo iż wracając na swój pas nie zachacza o przeciwny.

Może to faktycnzie kwestia przyjrzenia się dokładnie wszystkim parametrom i zmiennym odpowiadającym za zbyt zachowawcze kierowanie pojazdami przez NPC.

#cyberpunk2077
pablo397 - Wracając do tematu AI kierowców - jak widać na filmiku coś tam potrafią po...
  • 9
@pablo397: lol, dopiero teraz zauważyłem że w górnej części ekranu, pod sklepem z czerwonym szyldem 'booze' stoi koleś i jara fajka niewzruszony - samochody wokół się zderzają, przed nogami ląduje mu rozwalona lampa uliczna - pełen chill. pod koniec gasi fajka i chce iść chodnikiem, ale ruch blokuje mu stojący w poprzek samochód - gość jakgdyby nigdy nic przechodzi ulicą między samochodami na druga stronę i idzie sobie dalej.

Trochę to
lol, dopiero teraz zauważyłem że w górnej części ekranu, pod sklepem z czerwonym szyldem 'booze' stoi koleś i jara fajka niewzruszony - samochody wokół się zderzają, przed nogami ląduje mu rozwalona lampa uliczna - pełen chill. pod koniec gasi fajka i chce iść chodnikiem, ale ruch blokuje mu stojący w poprzek samochód - gość jakgdyby nigdy nic przechodzi ulicą między samochodami na druga stronę i idzie sobie dalej.


@pablo397 Pisali coś w
@Nihas: czy ja wiem, koles w sumie reaguje realistycznie - wiekszy problem jest z tą babką na samym początku filmiku - po zderzeniu z pierwszym samochodem i wepchnięciu go na chodnik kobieta najpierw chodzi niezdecydowana raz w jedną a raz w drugą stronę i nagle zaczyna biec jak opętana