Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2376
Pamiętam pewien świąteczny poranek, miałam ok. 6 lat. Otwierałyśmy z siostrą prezenty, było miło i przyjemnie. Moja starsza siostra typowa energiczna dziewczynka, lubi gwiazdorzyć, ja cicha, nieśmiała, żyję w swojej głowie.
Nagle moja mama wypala:

ciebie to nic nie cieszy, patrz na swoją siostrę jak skacze z radości, aż się chce dawać jej prezenty jak widać taką radość a ty się tylko uśmiechasz..


Zabiło mnie to, na wiele lat. Jest środek nocy i właśnie to do mnie wróciło.
Wszystko robię źle, nawet źle się cieszę. Moja siostra jest idealną córką a ja się do niczego nie nadaję.
Dostałam wtedy lalkę, nie lubiłam się bawić lalkami, wolałam grać w szachy albo czytać książki i rysować planety. Co jakiś czas mama narzekała, że nie bawię się moją lalką tylko leży w kącie a twoja siostra to tak się fajnie zawsze bawiła swoją XD
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przede wszystkim wybaczyć za wszystko mamie, siostrze. Inaczej ten ból zawsze będzie nam towarzyszył
Można porozmawiać, ale i przebaczenie w myślach również pomaga
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kimvu: Ale feels od rana (,)
Trzymaj się siostro, wysyłam wirtualny hug. Bądźmy lepszymi rodzicami niż nasi rodzice.
  • Odpowiedz
@Kimvu: Ej, jesteś taka jak trzeba. Jesteś wartościowa, ważna i jesteś po prostu sobą.

Nie słuchaj tych, którzy piszą, że przesadzasz, bo chyba nie rozumieją, że takie uszczypliwości rodzice zapodają bez przerwy, niby przypadkiem, niby nic, a tak naprawdę co chwilę podkopują poczucie własnej wartości - odrobinka po odrobince. Budzisz się nagle i okazuje się, że nie możesz wymyślić rzeczy, którą robisz dobrze, bo nawet cieszyć się nie umiesz... A
  • Odpowiedz
@roszej: a z drugiej strony, może warto byłoby poznać trochę swoje dziecko i wybadać co lubi, a nie kupować to co się TOBIE podoba i według TWOICH wyobrażeń (dziewczynka musi lubić bawić się lalkami).
  • Odpowiedz