Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2376
Pamiętam pewien świąteczny poranek, miałam ok. 6 lat. Otwierałyśmy z siostrą prezenty, było miło i przyjemnie. Moja starsza siostra typowa energiczna dziewczynka, lubi gwiazdorzyć, ja cicha, nieśmiała, żyję w swojej głowie.
Nagle moja mama wypala:

ciebie to nic nie cieszy, patrz na swoją siostrę jak skacze z radości, aż się chce dawać jej prezenty jak widać taką radość a ty się tylko uśmiechasz..


Zabiło mnie to, na wiele lat. Jest środek nocy i właśnie to do mnie wróciło.
Wszystko robię źle, nawet źle się cieszę. Moja siostra jest idealną córką a ja się do niczego nie nadaję.
Dostałam wtedy lalkę, nie lubiłam się bawić lalkami, wolałam grać w szachy albo czytać książki i rysować planety. Co jakiś czas mama narzekała, że nie bawię się moją lalką tylko leży w kącie a twoja siostra to tak się fajnie zawsze bawiła swoją XD
  • 206
  • Odpowiedz
@Kimvu: po pierwsze - jesteś już dorosła, nie powinnaś wcale płakać. Sam nie pamiętam, kiedy w ogóle płakałem, a mam 26 lat. Normalni dorośli tego nie robią. Jeśli się rozklejasz z takich durnych powodów, powinnaś poszukać jakiejś pomocy albo czegokolwiek.
Druga sprawa - kontakty z innymi. Gdybym ja był taki, na serio odciąłbym się od wszystkich osób, bo nie miałbym ochoty psuć im dni swoimi chandrami. Dlatego właśnie unikam takich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kimvu:
Też wypierałem emocje, zwłaszcza jak dostałem lanie ale z czasem zacząłem rozumieć, że to tylko oszukiwanie siebie, że choć na zewnątrz nic się nie dzieje to bezgłośny krzyk wewnątrz mnie narastał i wręcz rozsadzał mnie od środka, przez co zdarzały mi się spontaniczne wybuchy raz na kilka lat (byłem zawsze bardziej niż tylko spokojnym dzieciakiem) o byle pierdołę.

Wraz z dorosłością zacząłem w rodzicach widzieć ludzi a nie funkcje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kimvu: jeśli nie masz wyboru przed konfrontacja ze starymi to musisz podjąć rękawice i za każdym atakiem na Ciebie odpowiadać silniejszym atakiem, do skutku, aż się nauczą. Może to zająć kilka miesięcy ale jeśli nie potrafią szanować po dobroci to musisz ich ustawić. Pokaż że masz jaja, dasz radę ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz