Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 250 991 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono 831 644 osób, w poprzednim 496 630

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 192 441 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 151 918
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 250 991 osób w całej Pols...

źródło: comment_1616936818BJiaPoowc7jYGxlOLW4pYF.jpg

Pobierz
  • 93
czy zaszczepieni pierwszą dawką to zaszczepieni tylko pierwszą dawką, czy conajmniej pierwszą dawką?


@humpf: Jeśli chodzi o mapkę to tak, jasnozieloni to zaszczepieni TYLKO pierwszą dawką. Ale jeśli chodzi o liczbę 3 miliony coś tam to są osoby które przyjęły pierwszą dawkę, ale również drugą.

Mało jasno mi to tłumaczenie wyszło xD to jeszcze raz:
Cały obszar zielony to są osoby zaszczepione przynajmniej raz. Ciemnozieloni to są ci którzy wzięli pierwszą