Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 250 991 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono 831 644 osób, w poprzednim 496 630

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 192 441 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 151 918
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Pobierz
źródło: comment_1616936818BJiaPoowc7jYGxlOLW4pYF.jpg
  • 93
@Cierniostwor z ciekawości - są (lub będą) może w Twoich danych uwzględnione osoby, które należą do obu grup? Zbiera ktoś dane ile osób w kraju zaraziło się pomimo szczepienia?
Albo np. przechodziło Covid dwukrotnie? W końcu to już ponad rok wiec nie wydaje się jakoś szczególnie mało prawdopodobne.
@Cierniostwor: To biurko z ikea? Jesteś zadowolony?


@qwelukasz: https://elzap.eu/pl/zu-move-biurka-z-elektryczna-regulacja-wysokosci/15725-biurko-z-elektryczna-regulacja-wysokosci-zu-move.html#/szerokosc-120/glebokosc-65/wysokosc-124/motionkontener-brak/motionmediaporty-brak/motiondodatki-brak/motionmaty-brak/zhuo_zu_move_blaty_grupa-/zhuokolstelaz-/motionkolka-brak Mam jakieś takie. Tak średnio zadowolony, wziąłem chyba za duży blat do tego stelażu(większy niż największy w katalogu) i kiedy podniosę do góry potrafi być niestabilny :/ Jeśli planujesz kupić podnoszone biurko to zachęcam do obejrzenia go wcześniej na żywo, porównania czy odpowiednio się rusza itd.
@Cierniostwor z ciekawości - są (lub będą) może w Twoich danych uwzględnione osoby, które należą do obu grup? Zbiera ktoś dane ile osób w kraju zaraziło się pomimo szczepienia?

Albo np. przechodziło Covid dwukrotnie? W końcu to już ponad rok wiec nie wydaje się jakoś szczególnie mało prawdopodobne.

@PerkoS: Na razie nie uwzględniam podwójnego chorowania, ale uwzględniam przechorowanie + zaszczepienie.
Jak znosi gorace napoje?


@Narest: Chyba dobrze, ale ja generalnie nie pije gorących napoi wiec nie wiem xD Dziewczyna chyba kilka razy położyła coś gorącego i nic się nie stało.

Da sie to umyc jakos?


@Narest: Raz poważnie zabrudziłem tą podkładkę sosem pomidorowym i dało rade wyczyścić :)

Podsumowując polecam :) znacznie lepiej niż takie małe.