Wpis z mikrobloga

@PanBulibu: Powiem ci tak, bo widze ze nie masz pojecia czym sa takie szczepienia. Jesli pojdziesz na szczepienia, to lekarz/osoba szczepiaca ciebie, powie ci bys po szczepieniu posiedzial u nich do 30-40 min poniewaz moga wystapic po szczepieniu skutki. Jakie sa skutki? Rozne od bolu glowy po omdlenie. Jak powiedzialem, osoby nie majace kontaktu z takimi rzeczami, beda powielac farmazony na lewo i prawo wywolujac panike. Gdy ja bylem szczepiony na
@dawidczeta:

powie ci bys po szczepieniu posiedzial u nich do 30-40 min poniewaz moga wystapic po szczepieniu skutki.


Z ciekawostek: Sputnik nie wywołuje reakcji alergicznych i wstrząsu anafilaktycznego, bo de facto jest to wirus wektora w wodzie. Ale i tak w Rosji siedzi się pół godziny po szczepieniu, bo zawsze może zajść nieprzewidziana reakcja emocjonalna.
//
@thomekh: To tak samo jak powiedziec, ze nie ma sie co na inne choroby szczepic, bo teraz jestes zdrowy czy jak z rakiem. Po co isc do lekarza na okresowe badania jesli mi nic nie jest, niech sie rozwinie bydle w organizmie do takiego stopnia, ze czlowiek poczuje ze cos w sobie ma, a do tego czasu czlowiek jest ultra zdrowy niczym tytan ¯\_(ツ)_/¯. Ja juz na pare rzeczy bylem szczepiony
@DanteTooMayCry: Wiesz co? Takie cos bedzie mozna oceniac gdy wyjda dokladne analizy i statystyki porownawcze. Umiera bardzo malo osob. Polecam tobie zainteresowac sie watkiem umieralnosci po przyjeciu szczepionki. Podpowiem ci tak. Zbierz dane z calego swiata ile osob przyjelo juz szczepionke po raz 1, po raz 2 i ile osob zmarlo po owych 2 szczepieniach. Wtedy porownaj ilosc osob, ktore umarly po szczepieniu do wszystkich osob, ktore przyjely ta szczepionke. Patrzac
@dawidczeta: Dane są nierzetelne. Praktycznie każdej śmierci po szczepionce od razu się zaprzecza i pada klasyczne stwierdzenie "będziemy to badać". Do tego gro przypadków w ogóle nie jest zgłaszane, ani nawet wiązane ze szczepieniem i nie trafia do statystyk. Nawet przeglądając wykop widać to idealnie - ludzie co chwilę piszą o tym jak źle przechodzą albo ktoś z ich bliskich (no gdzie dosłownie na skraju śmierci) i na wspominanie o NOPie