Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem na #allegro #zakupy #zwrot #allegrosmart
Może ktoś był w podobnej sytuacji

Robiłem zwrot z użyciem allegro smart
Sprzedający nie chce mi oddać pieniędzy sugerując że oddałem uszkodzony przedmiot
W formularzu zwrotu wybrałem opcję "bez podania przyczyny" bo przedmiot był faktycznie ok tylko zdecydowałem się na kupno czegoś innego.

W dyskusji pracownik allegro wkleił poniższą formułkę:

"Jeżeli towar jest niezgodny z opisem, kupujący może zareklamować go z tytułu rękojmi.

W ramach reklamacji na podstawie ustawowej rękojmi kupujący może wnioskować o obniżenie ceny, odstąpienie z uwagi na wady, wymianę lub naprawę przedmiotu. Sprzedający może odrzucić dwa pierwsze roszczenia, jeśli jest w stanie przedmiot niezwłocznie naprawić lub wymienić.

Proszę kupującego o przedstawienie swojego roszczenia reklamacyjnego, a sprzedającego o ustosunkowanie się do niego."

Co byście zrobili na moim miejscu? Na ten moment zażądałem od sprzedawcy film z rozpakowania mojej przesyłki na którym widać jednocześnie rozpakowanie oraz uszkodzenie bo uważam że specjalnie uszkodził żeby mieć argument na nieprzyjmowanie zwrotu.
  • 16
@sailor_73: procesor 500zł
gość przesłał zdjęcie z wykrzywionym jednym pinem i napisał

Nie serwisujemy sprzedawanych części - koszt naprawy 350 zł. Kupujący ma obowiązek zwrócić towar nieużywany umożliwiający dalszą odsprzedaż a nie towar do naprawy.
@maniok: zarzadaj dowodu, że wydali Ci sprawny towar oraz że dotarł uszkodzony, z zaznaczeniem, że to ten konkretny procesor (miał numery seryjne?)

wspomnij, że przy braku rzetelnych dowodów wyjaśni sobie sprzedawca to z allegro, bo Ty idziesz do POK

jest szansa, że w transporcie jest uszkodzony?
@PanHagrid: wątpie żeby w transporcie się uszkodził, był wysyłany w oryginalnym opakowaniu. To jest taka plastikowa tacka zawieszona w kartonie i to wszystko w jeszcze jednym kartonie. Porobiłem zdjęcia przed wysłaniem skupiając się na pinach i na wierzchu (pod kątem żeby było widać że nie ma żadnych rys) no ale nie mam zdjęcia żeby się dało odczytać kod seryjny więc mi zarzuca że to są zdjęcia innego procesora. Chce żebym wstawił
Nie serwisujemy sprzedawanych części - koszt naprawy 350 zł. Kupujący ma obowiązek zwrócić towar nieużywany umożliwiający dalszą odsprzedaż a nie towar do naprawy.


@maniok: ma rację w tym względzie
tyle że z mojej perspektywy wygląda to tak że facet rozpakował paczkę i specjalnie uszkodził żeby nie przyjmować zwrotu


@maniok: no wiesz na nieuczciwych można trafić ale to widać po opiniach na allegro, jak ma dobre to nie musiał nic uszkadzać bo towar często zostaje uszkodzony na sortowni/w transporcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sailor_73: wszedłem teraz na opinie i pojawiła się 19stego marca jedna negatywna. Z treści wynika że ktoś kupił nowy procesor a dostał używany z widocznymi śladami i do tego nie działający. Zobaczę co mi dzisiaj odpowie. Jak nic to wypełniam formularz programu ochrony kupujących czy jak to się tam zwie
@sailor_73: @PanHagrid: @widmo82: Pracownik allegro chyba w ogóle nie czyta tej dyskusji. przesłał kolejną formułkę:

Prosimy o informacje z jakiego uprawnienia chce Pan skorzystać w tej sytuacji.
W przypadku zakupu konsumenckiego kupujący ma prawo do skorzystania z dwóch ścieżek postępowania:

1. Odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od odbioru towaru.

Zwrot środków kupującemu powinien obejmować koszt najtańszej przesyłki dostępnej w ofercie. Koszt zwrotu do sprzedającego
Pracownik allegro chyba w ogóle nie czyta tej dyskusji. przesłał kolejną formułkę:


@maniok: XD , przy takiej skali obrotów i ilości transakcji jak by pracownik miał czytać wszystko to zabrakło by studentów w kraju :)
to są boty i klepią formuły, nie nie dziękuj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kubaw92: skorzystałem z programu ochrony kupującego. Allegro opowiedziało się po mojej stronie i otrzymałem od nich pieniądze. Wystawiłem negatywa sprzedawcy w którym, napisałem że otrzymałem zwrot pieniędzy od Allegro a sprzedawca w odpowiedzi na to, odpisał że jestem oszust i nic nie dostałem. Potem co jakiś czas widziałem że wrzucali ten procesor na licytację z ceną minimalną ciut niższą niż cena nowego procesora ale po trzech licytacjach zakończonych brakiem uczestników sobie