Wpis z mikrobloga

Sześć pierwszych odcinków historycznego podcastu "Polacy na frontach II wojny światowej"

Cześć, jesteśmy od niedawna na Wykopie, ale może nasza praca Was zainteresuje, zwłaszcza że już kilka razy materiały z naszym podcastem opublikowane na historykon.pl (patronują naszemu audiobookowi) trafiły na stronę główną. Zrealizowaliśmy pierwszą serię audycji o Polakach na frontach II wojny światowej. Są to materiały dostępne bezpłatnie na You Tube ale także Spotify i Google Podcast. Występują w nich polscy i zagraniczni naukowcy, są fragmenty oryginalnych wypowiedzi polskich bohaterów z archiwów Polskiego Radia i NAC (prawdziwa perełka to głosy Jana Zumbacha i Witolda Urbanowicza). Zapraszamy do odsłuchu wszystkich zainteresowanych tematyką historyczną. Pozwalamy sobie zawołać pasjonatów, mam nadzieję że nie będziecie mieli za złe.

Czekamy na Wasze komentarze i co najważniejsze: propozycje kolejny odcinków!

Zapraszamy do subskrypcji kanału na YT https://www.youtube.com/channel/UCMpd8sf-3yfngRoQzS2ugGw/videos

Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #podcast #audiobook #historiajednejfotografii #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #polska #wojsko #militaria #europa #wojskopolskie #niemcy #anglia #wielkabrytania #dezerter #iiwojnaswiatowa #slask #gruparatowaniapoziomu
RadioNauka - Sześć pierwszych odcinków historycznego podcastu "Polacy na frontach II ...

źródło: comment_1616522380qnu9uIDgG223rm1gt5Re5t.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RadioNauka Dlaczego mnie wołacie?

No normalnie jak cyganie podchodzący do ludzi XDD

To, że ktoś jest na liście wołania sropo (bo zapewne od niego skopiowaliście listę) to nie znaczy, że chce być wołany do #!$%@? o najnudniejszym okresie historii, który jest wałkowany do porzygu...
  • Odpowiedz
@RadioNauka Ja np. najbardziej lubię historię samych początków Polski, a także okresem wcześniejszym na tych ziemiach.

Rozumiem, że każdy ma własne zainteresowania, ale według mnie jest to już chore, że większość treści historycznych w internecie to II WŚ, nie mówiąc już o kanałach historycznych w TV, w których znalezienie czegoś innego niż Hitler jest prawie niemożliwe.
  • Odpowiedz
@RadioNauka: Pytanie co prawda nie do mnie, ale powiem od siebie: wszystko jest dla mnie ciekawsze niż II wojna światowa. Dlaczego? Bo jest walkowana i rozbierana na czynniki pierwsze przy każdej okazji, a mnóstwo ciekawych wątków w historii jest pomijanych. Mnie najbardziej ciekawią tematy, o których nie mówi się na lekcjach w szkołach, historia Afryki i Azji zwłaszcza. Tematy, w których naprawdę można dowiedzieć się czegoś odkrywczego i poznać je
  • Odpowiedz
@Sigismund_Dijkstra:
Także się na tym złapałem.
Jednak mimo wszystko, to najlepiej udokumentowany fragment historii.
Ma wiele źródeł, w tym mnóstwo przeciwstawnych.
Mogę do tego dodać, że lubię oglądać w polsko-języcznej tv programy o tym okresie.
Może być Wołoszański, (jest bardzo dobry, mimo że ubek. Za to przyznał się do tego, co świadczy o NIM. Takie
  • Odpowiedz