Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 334
Nie cieszę się z pandemii, nie podobają mi się nieuzasadnione decyzje rządu i tak dalej, ale maski to dla mnie najlepsze co moze być xd Czuje ogromny komfort psychiczny, ze nie widać mojej twarzy,.
Czemu polacy mają taki ból dupy o to, w takiej Japonii to standard, ze nawet jak jesteś przeziębiony to ubierasz maskę bo to niekulturalne kaszleć i zarażać innych ludzi w miejsach publicznych - i ja sie z tym całkowicie zgadzam.
Nie ma nic gorszego niż ludzie w sklepie, którzy nie dość że wjeżdżają mi wózkiem w tylek bo zwolniło się 20cm miejsca, to jeszcze churchlaja i nawet ryja ręką nie zasłonią. Nie trzeba pamdemii żeby po prostu z czystej przyzwoitości zachować odstęp i nie kaszleć na innych, ale chyba zbyt duzo wymagam od społeczeństwa. Najczęściej oczywiście robią tak stare rupiecie.
#koronawirus #niepopularnaopinia
  • 120
Wykopki i ich czytanie ze zrozumieniem to hit. Opka napisała, że maski są spoko w przypadku gdy ktoś jest chory, bo przynajmniej nie kaszle na ludzi dookoła.

Wykopki: „hur dur ja nie będę nosił szmaty na twarzy, hur dur jesteś głupia, że chcesz zasłaniać twarz, a w ogóle Japonia to czuby”

Nie chcesz, to nie noś maseczki, ale naprawdę wykopki tak bardzo by Wam przeszkadzało gdyby ludzie chorzy, z własnej woli, NIE
@ssauczo_pauczo: "no to metro w Tokio by Ci się nie spodobało xd"
Mi się bardzo podobało. Popatrz na liczby, moze te do Ciebie przemówia:

Japonia, populacja 126 195 728, ogólnie przypadków - 456 781, smierci 8 835

Polska, populacja 37 816 579 (3,5 raza mniej niz w Japonii!!!) , ogólnie przypadków 2 089 869, smierci 49 761
@truskafa: ale przecież @Upssy nie napisała, że popiera nakaz maseczek, tylko że popiera normalizację maseczek. Tylko aktualnie robimy krok w tył, bo wzbiera fala antymaseczkowców, którzy mają mentalność jak wszyscy "anty". Nie chcesz chodzić w masce, spoko, nie moja sprawa, odpierdziel się od tego, że ja sobie chodzę w masce i mi ciepło w ryj.
@Carnivore79: No patrzę i widzę, że w Polsce jak tylko władza nakazała, to 99% społeczeństwa #!$%@? w maseczkach, także w środku nocy po pustych ulicach.

Jakie różnice mam dostrzec? Że Japończyki całe życie spędzają w biurach i nie mają czasu na aktywności społeczne? Że mają wyższy współczynnik samobójstw niż w Polsce? Że ludzie są samotni i odizolowani niezależnie od pandemii, że na co dzień są poddawani ogromnej presji? To społeczeństwo jest
@eloar: no, ale ja np. w ogóle nie mam problemu, że ktoś chodzi w masce, może nawet chodzić w masce gazowej albo z kilkoma maskami na twarzy i ja naprawdę nie mam nic do tego- to nie moje ciało XD ja tego sobie też życzę żeby nikt mi nie nakazywał noszenia maski na zewnątrz i w pracy (jeżeli nie pracuję z klientem).
@Gon70 pracowałem z Japończykami w korpo. Jak zaczął się sezon grypowy to łazili w maseczkach po fabryce. Byli już parę lat w Polsce więc wiedzieli że Polacy tego nie robią, ale i tak zakładali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hrjk: według @Gon70 to nie prawda, bo tam nie bylam i nie widzialam xD
Ale te japończyki głupie, kagańce noszą żeby nie zarażać innych ludzi, kto to widział xD
Prawdziwy Polak chodzi i kaszle na innych - oczywiście bez kagańca, bo szacunek do innych jest niewolnictwem
@truskafa: w takim razie po co atakujesz OPkę jakby broniła czy chociaż uzasadniała nakaz noszenia maseczek? Zawsze jesteś tak nieuprzejma?

Jak nie chcesz nosić, to nie noś, ale mam nadzieję, nie czepiasz się ludzi, którzy noszą.
@Gon70: Czy muszę być na Antarktydzie by być specjalista od tego tematu ? Co to za pokrętna logika ? Czy astrofizyk musi być w kosmosie by tlumaczyc jak gwiazdy działają ? No i nie wspomnę ze większość osób wie, ze w japoni maski noszą wszyscy...
@picasssss1:to ze babcia mówi ze przystojniak nie znaczy ze nie masz szpetnej mordy :)) ale chwała Ci za to, ze nie łazisz chory. Co do japoncow - są odjechani i dla tego bardzo interesujący naród /) lubię patologie i dziwactwa
@Upssy: fajnie, ja tam mam zajebista mordę, a tez się ciesze z masek i dystansu w zamkniętych pomieszczeniach. Bez najmniejszej żenady mogę takiego niechluja opieprzyć zeby nie chyrchlał, albo zachował dystans.
@szybki_zuk: to nie chodzi o wolność, to chodzi o bezsens tego XD Stonoga miał rację, PiS was będzie was #!$%@?ł, a wy jeszcze się nadstawiacie. Wolność to dla mnie coś więcej niż niezakładanie maseczki debilu, to chociażby możliwość prowadzenia swojego biznesu, co uniemożliwia obecnie rząd.