Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 334
Nie cieszę się z pandemii, nie podobają mi się nieuzasadnione decyzje rządu i tak dalej, ale maski to dla mnie najlepsze co moze być xd Czuje ogromny komfort psychiczny, ze nie widać mojej twarzy,.
Czemu polacy mają taki ból dupy o to, w takiej Japonii to standard, ze nawet jak jesteś przeziębiony to ubierasz maskę bo to niekulturalne kaszleć i zarażać innych ludzi w miejsach publicznych - i ja sie z tym całkowicie zgadzam.
Nie ma nic gorszego niż ludzie w sklepie, którzy nie dość że wjeżdżają mi wózkiem w tylek bo zwolniło się 20cm miejsca, to jeszcze churchlaja i nawet ryja ręką nie zasłonią. Nie trzeba pamdemii żeby po prostu z czystej przyzwoitości zachować odstęp i nie kaszleć na innych, ale chyba zbyt duzo wymagam od społeczeństwa. Najczęściej oczywiście robią tak stare rupiecie.
#koronawirus #niepopularnaopinia
  • 120
@Upssy: chcesz to sobie zakładaj. Kto Ci bronił nosić przed pandemia. Mi to wszystko nie przeszkadza i niech sobie kaszlą.. nie wymagaj tego od innych
Wolność twojej pięści ma być ograniczona bliskością mojego nosa.
Nie każdy sobie robi co chce dopóki nie szkodzi tym innym. Odbieranie swobody i wolności się w to wlicza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Upssy: żyjemy w Japonii, w kraju w ktorym ludzie szczycą się tym, ze 10 lat na zwolnieniu nie byli. Przecież w tym kraju l4 jest odbierane w Januszexie jak zniewaga. Ludzie nie zostają w domu, chodzą chorzy do pracy, korzystają z komunikacji miejskiej i robią zakupy


Stary, wszystko pasuje, wystarczylo ze zamienilem Polske na Japonie. Jedyna roznica to taka ze tam potrafia tą szmate na ryj zalozyc i nie robia o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Upssy: chcesz to sobie zakładaj. Kto Ci bronił nosić przed pandemia. Mi to wszystko nie przeszkadza i niech sobie kaszlą.. nie wymagaj tego od innych

Wolność twojej pięści ma być ograniczona bliskością mojego nosa.

Nie każdy sobie robi co chce dopóki nie szkodzi tym innym. Odbieranie swobody i wolności się w to wlicza

@r5678: jeżeli kaszlesz na mnie w sklepie to mi szkodzisz.
@Upssy: No przeciez to wlasnie napisalem. U nas lud niepokorny, co tam bedzie maseczke nosił. Liberum veto

Japonia, populacja 126 195 728, ogólnie przypadków - 456 781, smierci 8 835

Polska, populacja 37 816 579 (3,5 raza mniej niz w Japonii!!!) , ogólnie przypadków 2 089 869, smierci 49 761

Nie mówie o nakladach na sluzbe zdrowia bo o czym tu mówic w przypadku Polski, ale chociaz moglibysmy tej sluzbie zdrowia
czyli spoko jest rozsiewac zarazki? ja #!$%@?


@bajdo: na tych maskach niepranych jest czasami więcej zarazków niż w powietrzu, a poza tym jakbyś przeczytał moje komentarze to byś wiedział, że jestem przeciwko kichaniu czy kaszlaniu bezpośrednio na kogoś czy nawet wychodzeniu z domu jak się jest mocno chorym. Z reguły osoby, które najbardziej chronią się przed różnymi wiruskami, mrozem itd., najczęściej chorują, bo ich ciało jest pozbawione wszystkich bakterii (w tym
@Upssy: Są rzeczy, które przy okazji pandemii mi się podobają i mogłyby zostać, ale to są raczej sprawy umilające codzienne czynności i wynikają z czyjejś woli niż z nakazów. Na przykład dezynfekcja rąk przy wejściu do sklepu to fajna sprawa, odstęp w kolejce też mi się podoba. No to chyba tyle XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: no właśnie o to mi chodzi, tu juz nie chodzi o pandemię. Nawet bez niej takie rzeczy jak odstęp czy maski podczas choroby uważam za przejaw kultury.
Zawsze brzydziłam się wózków sklepowych i cieszyłam się, że chociaż przez wirusa zaczęto je regularnie dezynfekować.
Tak jak mirek wyżej pisał, kultury to polskie społeczeństwo powinno sie od nich uczyć.


@Upssy: przecież to są pieprzone roboty, #!$%@?ą po 20 godz dziennie, śpią w biurach, kapsułach albo na ulicach, korporacja ważniejsza, niż rodzina. Tfu na nich.

Czemu polacy mają taki ból dupy o to, w takiej Japonii to standard, ze nawet jak jesteś przeziębiony


@Upssy: ból dupy jest o to, że idziesz zdrowa pustą ulicą i musisz
@Upssy: tym razem nie odpowiadałam już do ciebie ;) a z tym nakazem to tak mi to trochę wygląda jakbyś mówiła: chcę żeby wszyscy Polacy, tak jak Japończycy nosili maski (bo to kulturalne jak się jest chorym), ale nie nakazuję (bo przecież wtedy to głupio będzie wyglądać i wykopki mnie zjedzą). Także no, mam nadzieję, że tak jednak nie myślisz, bo nie cierpię narzucania swoich idei innym, mam znajomego który też
@Upssy: amen. Jak widzę tych zjebów bez maseczek aktualnie i jeszcze ewidentnie przeziębieni - kichają, kaszlą, to zastanawiam się co by się tym ludziom musiało stać żeby byli w stanie pojąć jak działają wirusy i bakterie, i że kichanie na 20 osób w kolejce, bez nawet zasłonięcia ręką twarzy jest #!$%@?. Już pominę macanie bułek gołymi rękami bo to też cudowna patologia.