Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 334
Nie cieszę się z pandemii, nie podobają mi się nieuzasadnione decyzje rządu i tak dalej, ale maski to dla mnie najlepsze co moze być xd Czuje ogromny komfort psychiczny, ze nie widać mojej twarzy,.
Czemu polacy mają taki ból dupy o to, w takiej Japonii to standard, ze nawet jak jesteś przeziębiony to ubierasz maskę bo to niekulturalne kaszleć i zarażać innych ludzi w miejsach publicznych - i ja sie z tym całkowicie zgadzam.
Nie ma nic gorszego niż ludzie w sklepie, którzy nie dość że wjeżdżają mi wózkiem w tylek bo zwolniło się 20cm miejsca, to jeszcze churchlaja i nawet ryja ręką nie zasłonią. Nie trzeba pamdemii żeby po prostu z czystej przyzwoitości zachować odstęp i nie kaszleć na innych, ale chyba zbyt duzo wymagam od społeczeństwa. Najczęściej oczywiście robią tak stare rupiecie.
#koronawirus #niepopularnaopinia
  • 120
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Upssy: No nie wiem, ja nie mam szpetnej mordy, jak jestem chory to zostaję w domu, a w sklepie nie bujam się wózkiem komuś w dupę. A na japończyków mam kompletnie wywalone, jedna z mocniej powalonych nacji.

@picasssss1: ale ty masz silna psychikę, xD wygrywasz talon.
Ja też tak robię, i co z tego? Przejdź się do najbliższej biedronki - co druga stara baba churla i nie zakrywa nawet ust.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@picasssss1: Owszem maja odchyły, ale porzadku, przestrzegania prawa, kultury i tym podobnych POZYTYWNYCH cech to moglibysmy sie od nich uczyc bo lata swietlne za nimi jestesmy pod takimi wzgledami.

@Carnivore79: oj tak mirku, +1

@Upssy: talon? na ciebie i balon? podziękuję.

@picasssss1: rozumiem, ze wyrażenie swojej opinii na temat braku kultury starych bab w marketach i to, że nie przeszkadza mi noszenie maski aż tak Cię striggerowało, ze
byłaś, czy tak sobie gadasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gon70: ja bylem przed pandemią, jest tak jak @Upssy mówi. Maseczki do kupienia były wszędzie, z różnymi wzorami. Wynika to też z jeszcez dodatkowego parametru - wilgotności. Masz tak, że jest w #!$%@? gorąco na ulicy a jak przechodzisz koło otwartych witryn sklepowych to daje ci na ciało pełną parą powietrze z klimatyzacji, bardzo zimne. I tak idziesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@picasssss1: otóż nie - zawsze byłam wyczulona na ludzi, którzy na mnie kaszlą w kolejce i stoją pół kroku za mną w kolejce. Nie potrzeba do tego koronawirusa. Niektórzy po prostu lubią jak sie na nich nie kaszle i nie pcha w kolejce.
A japończyków zawsze za to podziwiam. Tak jak mirek wyżej pisał, kultury to polskie społeczeństwo powinno sie od nich uczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@truskafa: typowy wykop jest typowy.
Wyraziłam tylko swoją opinię, a ty mnie obrażasz xD
Nie napisałam, ze popieram obostrzenia i nakaz noszenia masek - tylko, ze mi nie przeszkadzają i że w miejscu takim jak przytoczona wyżej Japonia od wielu lat jest to normalne, ze ludzie sami, dobrowolnie mając nawet głupi kaszel je ubierają bo są po prostu kulturalne nie charlać na innych, a mi sie to podoba.