Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@feber: no k---a wszędzie, wystarczyło skończyć jakieś konkretne studia a nie wydział gier i zabaw, 3tys to jest jakaś nieosiągalna suma chyba w mieście powiatowym w Polsce B i to dla ludzi bez wykształcenia
  • Odpowiedz
@saggitarius_a:

jak można się utrzymać w mieście wojewódzkim za 2,5-3k? Przecież sam wynajem mieszkania to 2k, a gdzie jedzenie, jakieś ciuchy, chemia.


Wiesz, że można wynajmować pokój?
  • Odpowiedz
  • 0
@Imiko97: no śmieszne jest to, że duża część ofert niezależnie od wymagań nie przekracza 3k. W tych momentach się zastanawiam gdzie ludzie zarabiają więcej XD


Pod stołem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@feber: różowa trafila przypadkiem, na LinkedIn odezwała się rekruterka i różowa poszła na rozmowę, obecnie minął rok jak pracuje w nowej pracy i dobija na rękę 4.5k a pracuje 8-16 i mimo że ma sporą odpowiedzialność to lubi swoją pracę. Ofc, różowa zna dwa języki obce i miała na obecnym stanowisku już dobre 4lata doświadczenia. Myślę że niewykwalifikowany pracownik nie ma co liczyć na więcej jak 2.5k na rękę.
  • Odpowiedz
@fizycznyrobol: nigdy mi się nie zdarzyło słyszeć żeby na produkcji ktoś zarabiał w miarę dobre pieniądze. Chyba, że jakieś wyższe stanowisko to owszem. Z takiej produkcji to chyba na cnc idzie jeszcze w miare spoko zarobić jak się ogarnia programowanie(4-5k). Aczkolwiek nie wiem bo z moim zakładzie to większość się cieszy, że wgl może pracować XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AdamsKoziol: magazyny Amazonu.

@Imiko97: ja mam małe pojęcie o życiu. Wiedziałem żeby zarabiać trzeba się uczyć, poszedłem do zagranicznego korpo (siedziba w Polsce) i na start dostałem ponad 3k netto.
Ale wiem że są zawody w których również trzeba wiedzieć dużo i ludzie hajsu nie mają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@feber: Często jest tak, że jak masz umiejętności i doświadczenie to indywidualnie negocjujesz więcej.
U mnie w firmie było tak, że startowałem z niskiej stawki, porobili mi kursy itd i w 2,5 roku 30% więcej mam niż startowałem.
  • Odpowiedz
@kolanin: w zasadzie coś w tym może być bo w mojej firmie zarabiam najwięcej z tych pracowników najniższego szczebla. Fakt, że o to walczyłem a druga rzecz, że nie siedze na dupie bo jestem z tych którzy lubią poznawać nowe rzeczy, maszyny.
  • Odpowiedz
@feber: moim zdaniem wszędzie tam gdzie masz konkretne umiejętności, których nie mają inni. I to na serio może być umiejętność z dowolnej dziedziny życia, wszystko da się przełożyć na pieniądze
  • Odpowiedz
@Imiko97: nie szkolnictwo kolego, ale brak przemysłu, w tym kraju zniszczono przemysł, teraz się odradza w postaci montowni zachodnich firm nabijając im zysk a kraj z tego podatkowo ma niewiele

ale montownia ma to do siebie, że nie opracowuje technologii a montuje to co inni wytworzą

to nie szkoły są winne
to politycy rządzący od
  • Odpowiedz
@Imiko97: jak masz własne mieszkanie/dom to i za 2500 sobie fajnie, spokojnie żyjesz. Problem mają ludzie bez domów/mieszkań, nie chcący żyć ze swoimi starymi. Wtedy i 10k na rękę to mało, bo się ładujesz w kredycik na 15 lat co najmniej.
  • Odpowiedz