Wpis z mikrobloga

@CosyGrave: Tak czy inaczej teorii ewolucji nadal nie udalo sie udowodnic naukowo i pozostaje ona w strefie spekulacji naukowych. Rownie przekonujaca jest dla mnie teoria kreacjonizmu.
Tak czy inaczej teorii ewolucji nadal nie udalo sie udowodnic naukowo i pozostaje ona w strefie spekulacji naukowych. Rownie przekonujaca jest dla mnie teoria kreacjonizmu.


@Scot: Co XD Gdzieś ty takie głupoty chłopie usłyszał. Przecież dowody na ewolucję widzimy cały czas, to nie jest proces tylko z przeszłości. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, są jedynie brakujące dowody kopalne dla niektórych form przejściowych człowieka, ale to zupełnie co innego.
@TenTypZez: Taaaak... szczegolnie przemawiaja do mnie takie dowody, jak na przyklad to, ze ludzie -czy tez hominidy-siedzialy przez setki tysiecy lat w lasach i jedyne co umieli to wynalezc patyk, by nagle w przeciagu zaledwie 7 tysiecy lat stworzyć ogólnoswiatowa cywilizacje i poleciec w kosmos. Cos ta ewolucja zamulona była wcześniej, ale dobrze, że teraz przyspieszyla. Poza tym gdzie tu widzisz caly czas proces ewolucji? Ja nie widze by na przestrzeni
@Scot: Ale co to jest za argument? Rozwój nie idzie liniowo, czasem musi wyjść jeden, przełomowy wynalazek, aby reszta poszła falowo. Zobacz choćby, jak rozwój przyspieszył po rewolucji przemysłowej, w sto lat zaliczyliśmy większy progres niż przez poprzednie kilka tysięcy. Poza tym kojarzysz takie fakty z historii Ziemi, jak epoka lodowcowa, albo wybuch Toba, który zostawił na ziemi kilka tysięcy Homo Sapiens? Przed epoką lodowcową równie dobrze mogły istnieć w miare
@TenTypZez: Ale chyba sam przyznasz, że ingerowanie w DNA bakterii żeby jadly plastik to juz raczej nie jest ewolucja? I teraz pytanie-skad pewność, że nasz gatunek powstal poprzez losowe mutacje na przestrzeni wielu pokolen, a nie został sztucznie zmutowany jak te bakterie od plastiku?
@TenTypZez: Przez bardziej zaawansowane cywilizacje. Na dzisiejszym poziomie rozwoju nie potrafimy potwierdzić, że takowe istnieja/istnialy, ale też nie możemy wykluczyć takiej możliwości.
@Scot: Jasne, że nie możemy wykluczyć. Ale jak nie ma żadnych dowodów na to wskazujących, to zwyczajnie nie ma po co o tym myśleć. Z resztą widzimy, że ewolucja cały czas postępuje bez udzialu kosmitów obecnie. Czemu z resztą bardziej prawdopodobna wydaje ci się hipoteza ingerencji kosmitów, niż ewolucji? To wcale nie jest takie nieprawopodobne, to są małe zmiany, za to akumulowane przez miliony lat. A po budowie ciała możemy nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scot:

Taaaak... szczegolnie przemawiaja do mnie takie dowody, jak na przyklad to, ze ludzie -czy tez hominidy-siedzialy przez setki tysiecy lat w lasach i jedyne co umieli to wynalezc patyk, by nagle w przeciagu zaledwie 7 tysiecy lat stworzyć ogólnoswiatowa cywilizacje i poleciec w kosmos. Cos ta ewolucja zamulona była wcześniej

Mylisz teorię ewolucji gatunków z historią rozwoju cywilizacji.
@Scot: Teoria z definicji jest potwierdzona. Wielokrotnie i wielostronnie (koherencja). Z hipotezą ci się pomyliło.
Podpowiem. Jak chcesz ująć teorii ewolucji, to nazywaj ją koncepcją. Bo mówiąc o koncepcji "teoria" zarazem podkreślasz jej wyjątkową rangę w nauce. Tylko niektóre koncepcje mają prawo być tak określane.
Niestety dla was, oponentów, koncepcja ewolucji jest dowodzona wielostronnie (od badań DNA, przez komparatystykę zwierząt, po archeologię). Pozdrawiam