Wpis z mikrobloga

Przy okazji wylewów Tobiasza i Klebaniuka, warto prześledzić popularną opinię, że Polska bramkarzami stoi... a dokładnie to stała.
Przez ostatnie kilkanaście lat mieliśmy 3 uznane firmy w postaci Fabiańskiego, Szczęsnego i Boruca, którzy zamknęli pozycję na lata. Dwóch już nie gra w reprezentacji, trzeci już niedługo będzie kończyć, a więc jak to na obecną chwilę wygląda (lecimy wycenami).

1, Kacper Tobiasz - pajacuje, zaczęło się gwiazdorzenie, promowany na siłę przez Legię, lecz "eksperci" zgodnie twierdzą że poziom momentami niższy nawet od warszawskiego klubu. Dzisiaj wylew.
2. Grabara- największa (i chyba jedyna) nasza nadzieja na bramkarza world-class, jednak mimo to odbił się od Liverpoolu i gra w Kopenhadze (daj mi chociaż 5 osób które w cebulandii śledzą tą ligę). W zasadzie regularnie to co najwyżej go w europejskich pucharach widzimy, raczej solidny, ale Szczęsny w jego wieku (24 lata) jednak miał już ponad 100 występów w PL, więc póki co daleko mu nawet do Wojtka w jego wieku.
3. Bartuś Drągowski - wypchany z Fiorentiny, spadek ze Spezią, myślę że na spokojnie można mówić o sporym zjeździe, i raczej PSG już o niego nigdy bić się nie będzie. Osobiście mam nadzieję że wróci do Serie A i zostanie pierwszym gk co najmniej w solidnym średniaku, bo jeśli nie to raczej turcja i baza.
4. Skorupski- w sumie to już 32 lata ma chłop, więc o następstwie ciężko mówić, tym bardziej że są pogłoski o transferze do Michniewicza.
5. Majecki- niby dostał 1 przed sezonem, ale w sparingach nie grał. 3 lata w Monaco i tylko 1 mecz w L1, zeszły sezon grał w Belgii jednak zbyt dużo nie było o nim słychać. Jest w wieku Grabary, jednak jakoś zawsze brakowało mi u niego pewności. Mam nadzieję że pogra w końcu we Francji i przynajmniej będzie ktoś nowy w top 5 z polski na bramce.
6. Bułka- Chłop zagrał z 20 meczy w seniorskiej piłce, ale co potrenował to jego. Potraktujmy jako ciekawostkę, bo raczej w reprezentacji to go nie pooglądamy.
7. Niemczycki- 1 w Dusseldorfie w 2 bundeslidze, ale póki co na 2 kolejki ławka. Oby się podniósł. ale jakoś wydaje mi się że przespał (probierz) jego moment i może zjechać do bazy w najbliższym czasie.
8. Filip Bednarek - jest 8 najbardziej wartościowym GK z Polski, to o czymś świadczy, a dokładnie to o tym jaki zjazd zaliczyliśmy na tej pozycji.
9. Rafał Gikiewicz - z dala od reprezentacji, ale się zdziwiłem że 2 tygodnie temu "najlepszy" bramkarz Bundesligi poszedł do Turasów.

W sumie dalej to już albo zawodnicy klubów ekstraklasy, albo ci zza granicy 28+. Bieszczad nie gra, Trelowski w Śląsku ława, Xavier Dziekoński zjazd do bazy w wieku 19 lat, więc może się odbuduje, jest Bobek z ŁKS, ale w sumie to na razie pokazał się na początku sezonu, więc ciężko mówić o jakimś talencie, patrząc na to jak np. potoczyła się droga Dziekońskiego (swego czasu chyba najwyżej wycenianego bramkarza u-19 na świecie wg. transfermarkt). Więc no, przypomnijcie sobie gdy w Liverpoolu był Dudek, w Arsenalu Fabian i Szczęsny, przez United gdzieś przewinął się Kuszczak, a w perspektywie jeszcze był taki Boruc, swego czasu uchodzący za jednego z najlepszych, bo po tym jak skończy Fabian, Szczęsny a Grabara będzie szukał mocniejszego klubu jak starszy Drągowski, to się obudzimy z ręką w fekaliach, i albo gk z Ekstraklasy w reprezentacji, albo co najwyżej rezerwowym z lig top 5/ bramkarzem klubu z lig 10-15.

#mecz #reprezentacja #polska #pilkanozna #ekstraklasa
michalxd21 - Przy okazji wylewów Tobiasza i Klebaniuka, warto prześledzić popularną o...

źródło: obraz_2023-08-10_205853711

Pobierz
  • 23
@michalxd21: zależy co tam w BVB myślą, jeszcze z rok może kopać na prowincji, ale ja bym już na jego miejscu nalegał na pierwszy zespół albo wypożyczenie gdzieś do Belgii.
W końcu już w pierwszej burdellidze grał trochę w Berlinie.
Patrząc na bramkarzy, to w sumie w Niemczech też różowo nie mają.
  • 0
@Mysciak nawet jeśli to całe życie byliśmy przyzwyczajeni do spokoju na tej pozycji. Z kilku bramkarzy klasy światowej spadamy do jednego perspektywicznego. Analogiczna sytuacja co dzisiaj w eliminacjach - musimy walczyć o każdy punkt i gryźć murawę. Grabara wypada - Neuer przez narty być może zakończy karierę, dzisiaj Cortouis wypada na prawie rok, bramkarze też mają poważne kontuzje. I co wtedy? Gramy gościem z ekstraklasy, drżąc przy każdej piłce, bo największą piłkę