Wpis z mikrobloga

Nawet wiem dlaczego - musi być niesamowicie ciężko żyć dalej ze świadomością, że w zasadzie to już do końca życia nikt cię nie zrozumie. Będziesz wiedział lepiej jak zrobić wiele rzeczy i próbował podpowiadać a ludzie i tak będą zachowywać się jak ostatni debile. Nie ważne co zrobisz zawsze będziesz skazany na życie w tej #!$%@?, bo nikt nawet nie dostrzega, że może być inaczej. Tylko trzeba chcieć i za tą chęcią
Wysoka inteligencja to miecz obusieczny. Ludzie dostrzegają jednak tylko jedną stronę - taki mądry, tyle może osiągnąć. Tymczasem wysoka inteligencja to też rozumienie bezsensu życia i istnienia jako takiego. To błąd ewolucji.


@archon: No a jakby popatrzeć na to w taki sposób? Mózgi nigdy się nie zmieniły. Dalej nie wynaleźliśmy ognia. Nigdy nie dokonało się ostatnie 5k lat. Dalej żyjemy jak niskiej rangi zwierzęta bez żadnej świadomości - tylko masarnia. Jemy
@Aokx: Nawet wiem dlaczego - musi być niesamowicie ciężko żyć dalej ze świadomością, że w zasadzie to już do końca życia nikt cię nie zrozumie. Będziesz wiedział lepiej jak zrobić wiele rzeczy i próbował podpowiadać a ludzie i tak będą zachowywać się jak ostatni debile. Nie ważne co zrobisz zawsze będziesz skazany na życie w tej #!$%@?, bo nikt nawet nie dostrzega, że może być inaczej. Tylko trzeba chcieć i za
@Purple: można próbować rozwijać swoje umiejętności komunikacji, przekonywania itd żeby szerzyć wiedzę i nauczyć się nawracać ludzi na tory nauki. Wiec nie powiedziałabym ze to definitywnie koniec drogi. Ale w tym wieku jeszcze mógł nie mieć takich myśli
@Purple: Z tego co czytałem, to często z "młodymi geniuszami" jest tak, że w dorosłym życiu przestają kogokolwiek zadziwiać, i jedyne osiągnięcie w życiu jakie mają to szybsze dojście do normalności od innych osób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Purple: r tam, pewnie mial #!$%@? starych jak wieku tych geniuszy. Cisna te dzieci tak, że te nie mają dzieciństwa czy normalnych kontaktów z rówieśnikami i czasem strzelają samobója co jest tym smutniejsze że taka niezwykłą osoba mogłaby spowodować przełom w jakiejś dziedzinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpenetrate: Dużo ciekawych wątków, ale bardzo chaotyczna wypowiedź. Spróbuje odnieść się po kolei. Mam niewiele czasu, więc nie zacytuję tego i owego.

Generalnie wniosek, czy dana droga (skręt) ewolucji był dobry, może się ujawnić po tysiącach lat, więc niektórych zmian nie widzimy globalnie.
Wzost inteligencji z poziomu bazowego kartofla na pewno był korzystny, bo wpłynął na wzrost populacji człowieka i docelowo na zainfekowanie całej planety. Ja odnosiłem się, do kolejnego skoku
@pampkijampki: Ponadto niezwykła inteligencja łączy się nierozerwalnie z olbrzymimi możliwościami poznawczymi. Rozumiesz szybciej i bardziej co się dzieje dookoła. Prawdopodobnie widząc rzeczy złe i niechlujne, chcesz interweniować by to naprawić. Jak ewidentnie i dobitnie przekonasz się, że pomimo twoich szczerych chęci i właściwych wniosków, wszyscy dookoła zachowują się jak by zupełnie nie rozumieli co do nich mówisz, tracisz chęci. Coraz bardziej odpływa z ciebie energia, gdy świat udowadnia każdym dniem, że
@archon: Ja to postrzegam trochę inaczej. Debile to błąd ewolucji. Ludzie inteligentni to następny lvl ale niestety jest ich zbyt mało i świat jest związany zbyt mocno łańcuchami głupoty (to można by też przyporządkować 7 grzechów głównych - nie mylić z odniesieniem do religii, chodzi mi o to, że są one idealnym pokazem zdebilenia jednostki - chciwość, obżarstwo itd itp) żeby mogli podnieść rewoltę. Dodatkowo człowiek inteligentny w większości nie widzi
@powiedz: Myślę, że zwyczajnie doszedł do odpowiedniego wniosku wcześniej niż inni. Ty też w pewnym momencie dostrzeżesz, że nie ważne co byś zrobiła, to nie zmienisz nikogo. By to się stało ten ktoś musi chcieć. Jakieś 98% nie chce, pomimo, że narzeka na problemy, których rozwiązanie leży przed nimi.
@AkiM1223: Co finalnie może dać im przewagę, bo zaczynajac różne aktywności wcześniej, ma się znacznie większe szanse na znalezienie złotego środka w rozsądnym czasie.