Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Herubin: pytanie jakie ona ma do tego podejście, jeśli potępia własną historie to ok ale prawda jest taka że na ua w szkołach, zakladach pracy i na ulicach jest kult upa i bandery więc bardzo prawdopodobne że ma wyrobione zdanie takie jakie jej wciskali przez pół życia
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii:

Ciebie tez można obrażać pisząc ze jesteś polakiem robakiem a potem zwalać to na zarty?


Musiałbyś się bardziej postarać, żeby mnie obrazić robaku. Jak mrówka na mnie sika to nie trzaskam drzwiami ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostymysliciel: Jedni bo kiedys, ktos zostawil ich corke z dzieciakiem, a ja tez smialem sie rozwiesc i przeprojektowali na mnie swoje zale, inni bo duzego psa trzymam w domu i juz nie moga przyjezdzac "bo wszedzie te wlosy" "wolimy jakiegos siersciucha." Tesciu na wigili jak podjechal. Jego syn i ja smielismy miec lepsze fury niz on po 40 latach tyry w mleczarni. To po godzinie wyjechal i juz nawet po
  • Odpowiedz
Twój niekontrolowany i prymitywny wybuch świadczy o tym, że babcia uderzyła w czuły punkt. Zastanów się, czy naprawdę się nie wstydzisz tego, że ona jest Ukrainką. Jeżeli tak jest, to będziesz miał z tym problem cały czas i będziesz nieszczęśliwy. To Ty masz problem a nie babcia.


@Rush_Hassan: mistrzowskie obrócenie kota ogonem XD jak ci sąsiad zacznie obrażać żonę to pamiętaj ze uderzył w twój czuły punkt jeżeli zareagowałeś i
  • Odpowiedz
Ja jestem rocznik 82. Pamietam.


@Niedobry: co pamiętasz? Wieczne pomiatanie ludźmi? Stanie w kolejce po byle g---o? Wieczny niedobór wszystkiego? A wcześniej konieczność budowy wszystkiego od podstaw z gruzów. Babcia OPa urodzona zaraz po wojnie. Wtedy nie było w tym kraju niczego. Ludzie będący dzisiaj pod 80 musieli zapieprzać nieraz głupio. Wolne soboty? XD Jeszcze w niedziele w czynie społecznym nieraz musieli z---------ć.
Ty rocznik 82 (ja 81 więc mam
  • Odpowiedz
  • 0
No jak ja jestem nerwusem, to Ty odwaliłeś niewspółmiernie do sytuacji zamiast porozmawiać i opowiedzieć więcej. Dotrze to do Ciebie jak czasami do mnie dociera po czasie
  • Odpowiedz
A według mnie jesteś debilem. Poznałeś dziewczynę i zacząłeś myslec kutasem. Babcia i dziadek to Twoja rodzina od zawsze. Wycierali Ci dupę i wspomagali Twoich rodziców. Srasz we własne gniazdo i tego nie widzisz. Może dlatego że masz mózg sprany, rasizm i nie tolerancja uuuu. Jeśli Twoja dziewczyna jest wspaniała to pewnie by się do niej przekonali, wystarczyło poczekać.
  • Odpowiedz