Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.


@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście, że dobrze zrobiłeś od toksycznych ludzi należy się odcinać.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze nie rasizm głuptasku tylko ksenofobia a po drugie to lewactwo ci za mocno weszło, skoro tak zareagowałeś zamiast się zapytać czemu mają takie uprzedzenia. Starsi ludzie często widzieli straszne rzeczy, może zrobione przez właśnie Ukraińców więc ten... Zluzuj majty i idź im ja pokaż niech zobaczą ze normalna a nie fisiujesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem podobną sytuację z moimi dziadkiem. Moja żona (jeszcze wtedy dziewczyna) występowała przez jakiś czas w TVN jako statystyka w różnych programach. Dziadek zagorzały katolik, PiS, Radio Maryja, trwam 24/7. Więc wiadomo TVN to dla niego zło gorsze od Szatana. Wymyślał historyjki na całą rodzinę typu, że jeździ po Polsce jako statystyka na spotkania z Komorowskim i Tuskiem.
Olałem to. Wzięliśmy ślub i mu przeszło, nawet pamięta kiedy żona
  • Odpowiedz
  • 0
@thomcios Moi już nie żyją (została jedna babcia) i akurat ja miałem różnice zdań z rodzicami raczej niż z dziadkami. Nasłuchałem się o kolegach metalach, o niechodzenie do kościoła, o noszeniu brody, że ja studiach to chyba burdel prowadzę itp. Prawie każdy z moich znajomych się tego nasłuchał. Kabel i pas też był standardem jak byłem maly. Ale też zawsze miałem świadomość że mnie kochają i robią dla mnie wszystko a
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz w tej sytuacji rację. Być może lepiej byłoby im najpierw stanowczo wytłumaczyć, dlaczego Ci się nie podoba takie myślenie, a jakby brnęli, to dopiero powiedzieć "#!$%@?" - jednak starzy ludzie mają często ciasne horyzonty w wielu kwestiach, ale część jest do "przetłumaczenia".

No ale zareagowałeś impulsywnie i jak dla mnie Twoje oburzenie było zrozumiałe. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. A z Oleną życzę dalszego szczęścia w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMikroWyznania Twoja reakcja jest zrozumiala, pochodze ze skrajnego wschodu Polski przy samej granicy (tereny rzezi wolynskiej) i też rozumiem reakcje Twoich dziadkow. Oni sie wychowali w calkiem innych czasach, blizej wojny. Maja zakodowoane ze Niemiec, Rosjanin to wrog a Ukrainiec jeszcze gorszy. Nie zmienisz juz ich postrzegania. Ja uwazam ze nie wolno winic dzieci za grzechy ojcow. W kazdym narodzie sa kur*y, zlodzieje i ludzie dobrzy :p. Super ze sie razem
  • Odpowiedz
@Korax: Ja uważam za dzbanów starych ludzi, których wojna, morderstwa żydów i walki na frontach (Śląsk) po różnych stronach nie skłoniły do rozmyślania jak się kończy nietolerancja i uprzedzenia do innych ludzi...
  • Odpowiedz
Oni żyją tym, co było 30/40/50/60 lat temu, nie rozumieją, że świat się zmienił, oni pewnie myślą, że w Rumunii to same Cygany mieszkają, a Ukrainka to gorsze niż jakaś bezdomna Polka...


@Ranger: ale to jest ich problem xD po co op ma poświęcać swój czas na tłumaczenie dorosłym ludziom oczywistości?

  • Odpowiedz